Şehir Firmaları

Aradığınız Tesisatçı Firmalar Rehberi'nde Şehir Firmaları
 • 31.7.2018 18:09:17
 • 0 Yorum
 • 839

Gün geçmiyor ki Dünya üzerinde olan gelişmelere bir yenisi daha eklensin. Teknolojinin mükemmel derecelere çıktığı günümüze yapay zeka üzerine yapılan yatırımlar dudak uçuklatacak seviyelere geldi. Yine bu teknoloji ile birlikte ulaşım,alt yapı ve mekanik düzenlerde üst seviye aletler ve yapılar kullanılmaya başlandı. Eski, kullanımı zor ve kötü olan araç-gereçler yerini yeni teknolojik kullanımı kolay olan ürünlere bıraktı. Bu teknolojik serüvenden en büyük paya sahip olan bir alan da hiç şüphesiz inşaattır. İnşaat sektörünün öenmli bir aşaması da hiç şüphesiz Tesisattır. Binaların görkemli ve diri olması önemli olduğu kadar iç dizaynları da bir o kadar önemlidir. Uzun vadede yaşam sürecek insanlar için bu kaçınılmaz bir istektir. Yıllar boyunca kullanılacak olan elektirk, su, doğalgaz gibi tesisatlar işinin ehli bir Tesisatçı nın ellerinden yapılırsa uzun vadeli olması kaçınılmaz olacaktır. İşçiliğin önemli olduğu yapılardan olan inşaat sektöründe zamanımızda çok fazla emektar insan görev almaktadır aslında. Ancak şu veya bu nedenlerden dolayı yapılarda olan aksaklıklar insan yaşamını sıkıntıya sokmaktadır. Sürekli olarak kentleşmenin olduğunu göz önüne alırsak işçilik kalitesi de bu bağlamda önem kazanmaktadır.

Sağlam bir şekilde yapılmadığı zaman hayati tehlikelere yol açacak olan tesisat işlemleri görevini layıkıyla yapan Tesisatçı kişilere yaptırılmalıdır. Aksi takdirde uzun vadede yaşanacak olan sıkıntılar kişisel ve kitlesel faciyalara yol açabilir. Eğer sizler de kendi yapılarınızı sağlam temeller üzerinde kurulmuş istiyorsanız veya yeni bir yapı için işinin ehli insanlar arıyorsanız bu alanda kesinlikle ince eleyip sık dokumalısınız. Bunu yapmadığınız zaman ilerleyen zamanlarda sıkıntılar yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. İşinde iyi bir Tesisatçı bularak yapılarınızın tesisat gerektiren işlerini hallettirip uzun yıllar rahatça yapınız altında yaşayabilirsiniz. Sizden sonraki nesillere de belki kalacak olan bu yapıları sağlam yaptırdığınızdan emin olarak çocuklarınıza bırakabilirsiniz. Eğer bir tesisatçıya ihtiyaç suyuyorsanız ye da tesisatçı firma sahibiyseniz Firmalar Rehberi tam da size göre! İstediğiniz tesisatçıyı bu rehber üzerinde bulabilir veya firmanızı bu rehber üzerine dahil ederek çerçevenizi bir kat daha genişletebilirsiniz.

Yetkili Tüm Servisler Firmalar Rehberi'nde Şehir Firmaları
 • 30.7.2018 14:18:36
 • 0 Yorum
 • 876

Çalıştığımız iş yerlerinde olsun, evlerimizde olsun mekanik arızalar hayatımızı ciddi derecelerde sıkıntıya sokmaktadır. Saatlerce bilgisayar başında çalışan bir insanın bilgisayarının bozulmasıyla, tüm gün evde çamaşırları yıkayan çamaşır makinasının bozulması aynı derecede sorunları ortaya koyar neredeyse. Bu gibi durumlarda alternatif olmayınca büyük bir boşluk yaşanır. Yetkili servisler yardımıyla arızalı makinalar tamir edilinceye kadar o boşluk devam eder. Bu aslında düzenli olarak bir çarkın dönerken bir dişinin kırılması gibidir. Rutin olarak yapılan bir işe sekte girmesi neredeyse tüm işleri engellemektedir. Bu durumlar genelde istenmeyen durumlardır ancak hayatımız elektronikten ve insan icadı makinalardan ibaret olduğu için bozulmalar ve aksaklıklar kaçınılmazıdır. Tüm sıkıntıların ortadan kaldrıldığı gibi bu sorunları ortadan kaldırmakta aslında çok basittir. Endişeye ve strese mahal vermeden bir telefonla ulaşılan Yetkilki servisler arızaları saatler sonra çözüme kavuştururlar. Tekrar eski haline gelenmakinalar sistemin tekrar düzenli çalışmasına olanak sağlar ve her şey kaldığı yerden devam eder. Aslına bakılırsa bir ürün alındığı zaman dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de satış sonrası hizmettir. Sonuçta hayatımıza sürekli yeni sistemler giriyor ve birçok marka rekabet halinde yeni ürünleri piyasaya sürüyor. Bu ürünleri alırken bizim isteklerimizi karşılayabilmesi önemlidir elbette. Önemli olan bir hususta ürünün satıldıktan sonraki hizmet koşullarıdır. Ürünün servis garantisi ve servis hizmeti en az ürün kadar önemlidir. Yetkili servisler ürün sonrası yeterli hizmeti kullanıcılara sunabiliyor mu veya destek aşamasında sınırlarını ne kadar zorluyabiliyor bunlar da günümüzde ürünün alınması aşamasında önem arz eden sorulardandır. Bunları tam olarak yerine getiren servislerin olduğuna kanaat getirildikten sonra ürünler rahatça alınabilir. Çünkü günümüzde hizmetin sadece satıştan ibaret değil satış sonrası hizmette de önemli olduğunu hepimiz yeterince biliyoruz. Eğer yetkili bir servise ihtiyaç suyuyorsanız ye da yetkili servis firma sahibiyseni Firmalar Rehberi tam da size göre! İstediğiniz servisi bu rehber üzerinde bulabilir veya firmanızı bu rehber üzerine dahil ederek çerçevenizi bir kat daha genişletebilirsiniz.

Firmalar Rehberi'nin Önemi Şehir Firmaları
 • 27.7.2018 17:46:20
 • 0 Yorum
 • 758

İsteklerinize uygun olan ve sizlere en iyi hizmet sunmak isteyen firmalara ulaşmakta sıkıntılar çekiyor olabilirsiniz. Birçok isteğiniz doğrultusunda birçok firmaya ihtiyaç duyuyor olabilir ya da daha önceki firmalar sizleri memnun etmemiş olabilir. Artık sizlere uygun olan firmaları bulmanız çok basir. Firmalar Rehberi bünyesinde bulunan firmalar sizlere en iyi ve en doğru hizmeti vermek için bulunkatadır. Sağlık sektöründen gıdaysektörüne, kişisel bakım sektöründen ulaşım sektörüne ve teknoloji alanından inşaat alanına her türlü firmaların en iyi hizmetleri sunmak için bulunduğu platformdur. Aynı şekilde eğer firma sahibiyseniz ve potansiyel müşteri kitlesine ulaşmak istiyorsanız bu firmanızı en iyi şekilde bu potansiyel kitleye tanıtabilirsiniz. Her ne sektörde ve her ne alanda hizmet verdiğinizin bir önemi yoktur.

 Firmanızı en iyişekilde tanıtmak ve en doğru müşterilere ulaşmak için çıktığınız yolda bu emellerinize ulaşmak için Firmalar Rehberi sizlere öncülük edecek. Kendinizi bulunduğunuz sektör de
geliştirerek daha farklıalanlara bile yelpazenizi genişletebileceğiniz gibi aynı zamanda büyük kitlesel bir çevreye de sahip olacaksınız. Daha önceleri istediğiniz en iyi hizmeti bulamamış olabilir veya istenilen potansiyeldeki müşterilere ulaşamamış olabilirsiniz. Bunları artık geride bırakarak başvuracağınız bu rehber de önceden var olan eksiklikleri bir bir yerine getireceksiniz. Etki alanını her geçen gün büyüterek birbirinden çok firmalara ev sahipliği yapan Firmalar Rehberi ne firmanızı kaydederek siz de firmanızın popüleritesini arttırabilirsiniz. İnsanlar nazarında firmanız, bu çatı altında olduğundan dolayı güvenilirlik isteklerini otomatikmen karşılamış sayılacaktır. Aynı şekilde eğer güven konusunda firmalara olan inancınız sarsılmışsa bilmeniz gerekir ki bu rehber bünyesinde bulunan firmalar tamamen güvenilir ve en iyi şekilde isteklere cevap veren firmalardır. Bu firmalara güvenerek daha önce yaşadığınız güvensiz tecrübeleri sonlandırabilir ve sıkıntılarınıza doğrudan cevaplar bulabilirsiniz.

Zonguldak Firmaları Şehir Firmaları
 • 15.8.2017 12:32:32
 • 0 Yorum
 • 1694

Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'nin Batı bölümünde yer alan Zonguldak ili,Ülkemizin Karaelması olarak anılan şehridir.Engebeli bir yapıya sahip olan arazileri genel olarak akarsular,dağlık alanlar,vadilerden oluşmaktadır.Karadenizin sert ikliminin hakim olduğu il de yaz ayları nemli ve sıcak,kış ayları ise yağışlı ve soğuk geçmektedir. Çok eski mağaraları,doğal güzellikleri,tarihi dokusu ile bulunduğu bölgenin tüm özelliklerini üzerinde taşımaktadır.Hititler dönemine kadar dayanan tarihi,eşsiz güzellikteki yeşil alanları,zengin yeraltı kaynaklarıyla kendinden söz ettiren bir düzeydedir.Tüm bunların yanısıra mesire alanları,plajları,etkinlik sahaları ve kıyı şeridiyle  yerli halka oldukça güzel bir yaşam sunmaktadır.Yöresel lezzetleriyle de damaklara hitap etmekte ve tadanları memnun etmektedir.Tüm bu güzel yönlerinden bahsettikten sonra Zonguldak firmalarına göz atacak olursak genel geçim sektör alanları madencilik,sanayi,ormancılık,hayvancılık ve tarla tarımıdır.Maden alanında Ülkemizin en zengin kömür madenlerinin bulunduğu ilimizdir.Yıllık çıkarılan kömür miktarı hatırı sayılır düzeylerde olup ihraç edilmektedir.Kömür madenlerinin yanında kentte demir,barit,manganez, kalker ve dolamit gibi rezervler de bulunmaktadır.Kömür artıklarıyla elektrik enerjisi de üretilmektedir.Üretilen enerji oldukça fazla olup diğer bölgelere gönderilmektedir. Sanayi alanında da fazla gelişmiş bir yapıya sahiptir.Zonguldak firmaları kentin limanı,yeraltı kaynakları ve enerji üretiminin etkisi ile sanayinin gelişmesinde de önemli rol oynamış,pek çok sanayi kuruluşunu sektöre kazandırmıştır.hayvancılığın da aktif yapıldığı il de büyükbaş hayvancılık önemli olmakla birlikte küçükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı da yapılmaktadır. Ekime müsait az alanın olmasına rağmen modern araç gereçlerin kullanımı ile tarım sektörü de orta düzeyde gelişmiştir ve ekimler yapılmaktadır.Eğer sizler de firma sahibiyseniz ve her geçen gün iyiye giden Zonguldak firmaları arasında yer bulmak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak istediğiniz potansiyeldeki firmalara ve kişilere ulaşma yolunda önemli bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Yozgat Firmaları Şehir Firmaları
 • 15.8.2017 11:28:25
 • 0 Yorum
 • 1305

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesizde bulunan Yozgat ili,nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık yirmi altıncı büyük ilimizdir.Bozok Platosu üzerinde yer alan il,Kızılırmak nehri sınırları içersindedir.Şehir gneel olarak plato,dağ,yayla,ova ve tepelerden oluşmaktadır.İklim olarak karasal iklim türü hakimdir ve yazları kurak sıcak,kışları soğuk ve kar yağışlıdır.Yöresel yemekleri,el sanatları,tarihi güzellikleri de doğal yapısına eklenince kent daha bir güzellik kazanıyor ve ziyaret isteği uyandırıyor. Tarihi mekanlarından bazıları;Çapanoğlu Camii,Basilica Terma,Kerkenes Harabeleri,Yozgat Saat Kulesi ve Behramşah Kalesi gibi yerlerdir.Yöresel lezzetlerinden bazıları ise;Bulama Çorbası,Arabaşı,Testi Kebabı,Yozgat Böreği ve İncir Uyutması gibi lezzetlerdir.Tüm bu güzelliklerinden bahsettikten sonra Yozgat firmalarının gneel geçim sektör alanlarına bakacak olursak temel ekonomik yapısı tarım,hayvancılık,ormancılık,sanayi ve ulaşım sektörlerinden oluşmaktadır.Tarım alanında en fazla tahıl ürünleri yetiştirlmektedir ve ayrıca sebze-meyve ürünleri olan patates,soğan,fasulye,üzüm,kayısı,zerdali,elma ve armut da yetişmektedir.Hayvancılıkta mer'a hayvancılığı yapılmakta olup büyükbaş hayvancılık yaygındır.Kümes hayvancılığı ve arıcılık da gelişmiş,hindileri ile de ön plana çıkmıştır.Yozgat firmaları,ormanlık alan bakımından zengin sayılan  il de kent ihtiyacını karşılayacak düzeyde sanayi odunu ve yakacak odun ihtiyacının karşılanmasında önemli rol üstlenmiştir.Sanayi sektöründe de bir hayli gelişme  göstermiş ve bünyesinde bulunan çimento,yem,un,deri,yağ,tuğla,teknik inşaat ve inşaat malzemeleri fabrikaları ile sektöre hizmet vermekte olup yerli halka iş imkanları sunmaktadır.Sizler de firma sahibiyseniz ve her geçen gün gelişerek büyüyen Yozgat firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz üye olarak  ihtiyaç duyduğunuz diğer firmalara ve doğru potansiyeldeki kişlere ulaşma yolunda ciddi bir adım atabilirsiniz.

Yalova Firmaları Şehir Firmaları
 • 15.8.2017 10:05:00
 • 0 Yorum
 • 1023

Yalova,Ülkemizin Marmara Bölgesinde bulunan,nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık atmış sekizinci büyük ilimizdir.Şehir Marmara Denizi'ne kıyısının olması haricinde genel olarak dağlık ve tepelik bir cağrafyaya sahiptir.Bu dağlık alanlarda da çeşitli ağaç ve bitki türleri ile ormanlık alan hakimdir.Genel olarak Karadeniz ikliminin hakim olduğu ilde yazları nemli kışları ılık ve yağışlı geçmektedir.El sanatları,tarihi geçmişi ve ticari faaliyetleriyle ön planda olan il de ipek halılar,'Gumuz' adı verilen çalgı aleti gibi el sanatları yapılmkatadır.Tarihi dokusuna baktığımızda ise Roma,Bizans ve Osmanlı Devleti'nin uzun süren etkilerini görmekteyiz.Tüm bunlardan ayrı olarak şelaleleri,kaplıcaları,yaylaları ve tarihi eserleriyle turizm kentidir.Yılın belirli aylarında ağırladığı hatırı sayılır yerli ve yabancı turist kafileleri ile turizme can veren şehirlerimizdendir.Bu gibi öenmli özelliklerinden sonra Yalova firmalarına da değinecek olursak ilin ekonomik temelini sanayi,tarım,ticaret,ulaştırma ve haberleşme sektörleri oluşturmaktadır.Sanayi sektöründe tekstil,kimya,araç imalatı,kağıt,plastik,otomotiv yedek parça gibi sanayi kuruluşları sektöre hizmet veren kuruluşlardan bazılarıdır.Tarım alanında seracılık,süs bitkileri ve çiçekçilik başta gelir.Bunların haricinde tahıl ürünleri,meyve ve sebze ürünleri gibi yetiştirmeler de yapılmaktadır.Ticaret,sanayiden sonraki en temel sektör alanıdır.Teiştirilen tarım ürünleri Asya Ülkeleri başta olmak üzere birçok Ülkeye ihraç edilmektedir.Yalova  firmalarının Hizmet sektöründe de önemli işlere imza attığını söylemezsek eksik bahsetmiş sayılırız.Yollar,köprüler,hastahaneler,konutlar ve avmler ile şehire önemli hizmet alanları sunarak yaşama alanlarını güzelleştirmektedirler.Tüm bu anlattıklarımızdan sonra eğer sizler de firma sahibiyseniz ve seçkin,deneyimli,güvenilir Yalova firmaları arasında yer bulmak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak ihityacınız olan kitleye ve firmalara ulaşma yolunda ciddi adım atmış sayılabilirsiniz. 

Van Firmaları Şehir Firmaları
 • 14.8.2017 11:11:57
 • 0 Yorum
 • 1506

Van,Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan,bünyesinde ülkemizin en büyük gölü olan Van Gölü'nü barındıran ve nüfus yoğunluğu bakımından ülkenin en kalanalık on dokuzuncu büyük ilimizdir.Göller bölgesinde bulunan kentte büyük küçük göller bulunmaktadır.Sadece göl değil ayrıca nehirler,çaylar ve ırmakların da bulunduğu şehir  akarsular bakımından da zengindir.Sert bir iklimin yaşandığı Van da kışları ve yazları oldukça soğuk ve sıcak geçmektedir.Eşsiz tarihi yapıları,el sanatları ve yöresel lezzetleriyle de tam bir Doğu kültürünü sinelere aşılayan niteliklere sahiptir.En belirgin özelliği ise kahvaltısıdır.Doğal ve bol çeşitli sofrasında her tada uygun  yiyecek bulunur ve bu özelliğiyle ilimiz tüm ülkeye adını duyurmuştur.Tüm bu güzel yönlerinin ardından Van firmalarına göz atacak olursak temel ekonomisi hayvancılık, tarım ve küçük ölçekli sanayisine dayanır.Tarım alanında tahul ve sebze üretimi fazlalık gösterir.Çavdar,buğday,arpa,ceviz,fasulye ve patates en fazla yetişen tarım ürünleridir.Bunlardan ayrı olarak kavun,elma,armut ve kayısı gibi meyveler de yeişmektedir.Hayvancılık il genelinde önemli yer tutmakta olup küçükbaş hayvancılık,kümes hayvancılığı ve arıcılık yapılmaktadır.En fazla koyunun beslendiği il bu yönünyle ülkemizin ikinci sırasında yer alır.Van firmaları sanayi sektöründe yeni gelişmeye başlamıştır.Hayvancılık ve tarım sektörlerinden elde dilen ürünleri işleyen fabrikaların yanısıra çimento,yem,çivi,plastik boru,süt ürünleri ve iplik fabrikaları da sektöre hizmet vererek yerli halka iş imkanları sunmaktadır.Maden bakımından zengin olan kentte kömür,kükürt,tuz,perlit ve bazı ilçelerinde petrol rezervleri bulunmaktadır. Ulaşım alanında da gelişmiş ve önemli projelerle gelişme içerisinde olan şehirde kara,demir ve hava yolları aktif olarak işlev görmektedir.Eğer sizler de firma sahibi iseniz ve Van firmaları arasında yer bulmak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak doğru potansiyeldeki firma ve kitlelere ulaşma yolunda ciddi bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Uşak Firmaları Şehir Firmaları
 • 14.8.2017 10:00:50
 • 0 Yorum
 • 1830

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesinde bulunan Uşak ilimiz Gördes-Uşak Platosu üzerinde bulunur ve Ege Bölgesi illerine geçiş güzergahındadır.Kent genel olarak platoların hakim olduğu bir coğrafyaya sahiptir.Karasal iklim türünün etkili olduğu şehir de yazları sıcak,kışları soğuk ve yağışlıdır.Batı ve Orta Anadolu'yu birbirine bağlayan bölge olmasından dolayı birçok toplum için önem arz etmiş ve bu toplumlardan bazılarına yurt olmuştur.Antik çağlara dayanan güçlü tarihinde;Frigya,Lidya,Roma,Bizans,Selçuklu ve Osmanlı gibi Medeniyetlerin kanatları altında varlığını sürdürerek günümüze kadar gelmiştir.Yöre halkının imzalarını taşıyan yemekler,el sanatları ve kültür faaliyetleri de eklenince kentimiz daha fazla değer kazanıyor.Yumurta Sızdırması,Ciğerli Bulgur,Döndürme,Hoşmerim ve Tahin-Helva yöresel lezzetlere örnek verilebilir. Uşak firmalarından da bahsedecek olursak genel ekonomisi tarım ve tarıma dayalı sanayiye dayanmaktadır.Tarım alanında sebze ve meyvecilik,bağcılık,tahılcılık yapılmaktadır.Başlıca ürünler arasında nohut,fiğ,buğday,arpa,haşhaş,armut ve şekerpancarı bulunmaktadır.Tarımdan sonra hayvacılığın da önemli yer tuttuğu şehirde küçükbaş hayvancılık en fazla olmakla birlikte kümes hayvancılığı da yapılmaktadır.Tarıma dayalı sanayi sektöründe ise son yıllarda ciddi artışlar meydana gelmiştir.Sanayiye hizmet veren başlıca fabrika ve sanayi kuruluşları;şeker,yem,seramik,çimento tuğla fabrikaları ve ayrıca deri,battaniye,iplik,gıda,makina,kimya sanayileridir.Uşak firmalarının sektör alanlarından birisi de ormancılıktır.Zengin ormanlık alanlarında çeşitli ağaç ve bitki türleri bulunmakta olup yeterli sayılarda sanayi odunu,yakacak odun ve  reçine ihtiyacı karşılanmaktadır.Kentte maden rezervleri olarak sadece linyit yatakları bulunmaktadır.Eğer sizler de firma sahibiyseniz;gelişen,büyüyen,büyüdükçe kalıplarını aşan Uşak firmaları arasında yer edinmek istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz üye olarak doğru potansiyeldeki firmalara veya kişilere ulaşma yolunda ciddi bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Tunceli Firmaları Şehir Firmaları
 • 11.8.2017 16:27:26
 • 0 Yorum
 • 593

Tunceli,Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan ve yukarı Fırat bölümünde yer alan şehrimizdir.Genel olarak dağlık ve engebeli bir coğrafya yapısına sahip olan il de vadiler,platolar ve dağlar bolluk gösterir.Sert bir iklimin de hakim olduğu kentte yazları oldukça sıcak kışları ise soğuk ve bol kar yağışlı geçmektedir.Ayrıca İl bünyesinde oldukça  güzel göller,akarsular,yaylalar bulunmaktadır.Geçmiş asırlarda ve çağlarda da değişik toplumlara ev sahipliği yaptığını o dönemlerden günümüze gelen yapılar sayesinde anlamak mümkün.Bağın Kalesi,Til Höyüğü,Malazgirt Kalesi,Türbeleri,Camiilei ve Köprüleri bu yapılara örnek olarak gösterilebilir.Tüm bu tarihi dokusundan bahsettikten sonra Tunceli firmalarına bakacak olursak genel geçim sektör alanlarının başında tarım ve hayvancılık sektörleri gelmektedir.Tarım alanında tahıl ürünleri olan buğday ve arpanın yanında soğan,şekerpancarı,pamuk ve tütün yetiştirilir.Ayrıca sebze ve meyve üretimi de yeterli miktarlarda olmak kadarıyla yetiştirlimektedir.Hayvancılık alanında küçükbaş hayvancılık en fazla olmakla birlikte büyükbaş hayvancılık da yapılmaktadır.Ormancılık sektöründe ise en fazla yakacak odun elde edilir ve az miktarda reçine de temin edilmektedir.Maden kaynaklarından tuz,krom ve kömür rezervleri çıkarılmaktadır.Sanayisi az gelişmiştir ama son yıllarda artış içerisindedir.Tunceli firmalarının ekonomik temellerinden bahsettikten sonra, eğer sizler de firma sahibiyseniz ve pazarda söz sahibi olmak sitiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt  yaparak istediğiniz potansiyele ulaşma yolunda ciddi bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Trabzon Firmaları Şehir Firmaları
 • 11.8.2017 11:34:09
 • 0 Yorum
 • 561

Türkiye'nin Karadeniz Bölgesinin,Doğu kısmında yer alan Trabzon ilimiz nüfus yoğunluğu bakımında en kalabalık yirmi dokuzuncu büyük şehrimizdir.Karadeniz'in en güzel özelliklerini barındıran şehir;tarihi,kültürü,gelenekleri,görenekleri ve el sanatları gibi birçok benliği bünyesinde bulundurmaktadır.Osmanlı Devleti dönemlerinde Devletin en önemli hizmetlerini yapan padişahların yetiştiği,sancaktarlık ettiği şehirdir.Eşsiz doğal güzellikleri,değerinihala koruyan tarihi yerleri ve örnek alınacak  kültürel faaliyetleri ile Ülkemize ve Dünya'ya adını duyurmuş bir kenttir.Sümela Manastırı,Uzungölü,Çal Mağarası,Ayasofya Müzesi,Atatürk Köşkü,Yaylaları,Konakları ve Gölleri ile yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği yada etmek istediği illerin başında gelmektedir.Aynı zamanda yöresel olan Akçaabat Köftesi,Mıhlaması,Pidesi, Vakfıkebir Ekmeği,Laz Böreği,Lahana Yemekleri ve çeşitli balık yemekleri şehrin tadına doyulmayan yemeklerinden bazılarıdır.Tüm bu eşsiz özelliklerinin yanında Trabzon firmalarına da bakacak olursak genel ekonomisi tarıma,hayvancılığa,balıkçılığa,ormancılığa ve orta düzeydeki sanaysine dayanır.İklim olarak yağışlı ve soğuk bir iklime sahip olduğundan tarım alanında genel olarak sanayi bitkileri yetişmektedir.En fazla çay,fındık,mısır,lahana,patates ve buğday yetişmekte olup meyve ve sebze ürünleri de bolca yetişmektedir.Balıkçılık oldukça yaygındır ve denizinden lezzetli balıklar tutularak farklı şehirlere gönderilmektedir.Trabzon firmaları hayvancılık alanında küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığı ön planda tutup besleme,yetiştirme işleri yapmaktadırlar.Geniş ormanlık alanların olmasıyla da ormancılık faaliyetleri yapılmakta olup sanayi odunu ve yakacak odun ihtiyaçları fazlaca karşılanmaktadır.Sanayisi tarım merkezlidir ancak son yıllarda bünyesinde bulunan sanayi kuruluşları artış göstermektedir.Çay,fındık,profil ürünleri,gıda,süt ve süt ürünleri,medikal cihaz,balık ürünleri,hırdavat ve makina fabrikaları sektöre hizmet vermektedir.Eğer sizler de firma sahibiyseniz ve her geçen gün büyüyerek gelişen Trabzon firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak istediğiniz kitleye ve firmaya ulaşma yolunda ciddi bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Tokat Firmaları Şehir Firmaları
 • 10.8.2017 15:40:08
 • 0 Yorum
 • 588

Tokat,ülkemizin Karadeniz Bölgesinde bulunan ve bölgenin orta kesimlerinde yer alan ilimizdir.Genel olarak dağ,tepe,plato ve ovalık alanlardan oluşan il de genel  olarak dağlık alanlar fazlalık göstermektedir.Akarsuları,ırmakları,gölleri ve barajları ile doğal güzellikleri bünyesinde barındıran şehir de iklim türleri olarak Karadeniz ve Karasal iklim türleri gözükmektedir.Eski dönemlerde de çeşitli Medeniyetlere ev sahipliği yapmış;Roma,Bizans,Danişmend,Selçuklu,İlhanlı ve Osmanlı Devleti gibi İmparatorluklara ev sahipliği yapmıştır.O dönemlerden günümüze kadar gelmiş olan Zile Kalesi,Tokat Kalesi,Pervane Hamamı,Mahperi Hatun Kervansarayı,Niksar Kalesi, ve Sebastopolis Antik Kenti gibi tarihi eserler o dönemlerin izlerini taşıyan yapılardır.Tarihi ve doğal güzelliklerinden bahsettikten sonra Tokat firmalarına bakacak  olursak genel geçim sektör alanları;tarım,hayvancılık,ormancılık,madencilik ve tarıma dayalı sanayidir.Tarım alanında tahıl ürünleri,bağcılık,meyvecilik ve sebzeciliğin yanında tütün üretimi de yapılmaktadır.Hayvancılık alanında besi hayvancılığı ön plandadır.Büyükbaş,küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır ve arıcılık da oldukça gelişmiştir. Ayrıca dut ağacının yetişmesine elverişli olan topraklarda ipekböcekçiliği geliştimeleri yapılmaktadır.Tokat firmalarının sektör alanlarından birisi de ormancılıktır. Zengin ormanlık alanlara sahip olmasından dolayı ormancılık gelişmiş;yakacak odun,sanayi odunu ve reçine ihtiyaçları fazlaca karşılanmaktadır.Tarıma dayalı sanayisinde imalat sanayi,kimya sanayi,sigara fabrikası,meyvesuyu fabrikası,un-yem-kereste fabrikaları ve alüminyum fabrikası gibi işletmeler sektöre hizmet vermekte ve yerli halka iş imkanları sunmaktadır.Sizler de firma sahibiyseniz ve her geçen gün büyüyerek gelişen Tokat firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak istediğiniz potansiyele ve kitleye ulaşma yolunda ciddi bir adım atabilirsiniz.

Tekirdağ Firmaları Şehir Firmaları
 • 10.8.2017 10:08:18
 • 0 Yorum
 • 590

Ülkemizin Marmara Bölgesinin,Trakya kısmında yer alan Tekirdağ ilimiz nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık yirmi üçüncü büyük kentimizdir.Bitki örtüsünün ve iklim şartlarının çeşitlilik gösterdiği il de genel olarak hem Marmara Denizi'nin etkisiyle nem ve sıcaklık fazladır.Çok az da olsa Karadeniz'e de sınırı bulunduğu için iki denize kıyısı bulunan nadir şehirlerimizdendir.Genel olarak platoların hakim olduğu şehir de ayrıca ovalık ve dağlık alanlar da bulunmaktadır.Çok eski dönemlerden  günümüze kadar benliğini koruyarak devam eden ilimiz tarihte Makedonya,Pers,Roma ve Bizans'ın ardından Osmanlı Devleti'ne de ev sahipliği yapmıştır.Uzun yıllar bu Devlet'e sancaklık yapmış ve önemli merkezlerden sayılmıştır.Tarihi dokusu,yöresel lezzetleri ve el sanatları ile de kendisinden söz ettiren şehir en çok el sanatları bakımından ünlüdür.Kilim,heybe,hediyelik eşya,eldiven ve seccade gibi el sanatları yöre halkı tarafından yapılıp satılmaktadır.Tüm bu güzelliklerinin ardından Tekirdağ firmalarına bakacak olursak genel olarak ekonomisi tarım,sanayi,truzim,hayvancılık sektörlerine dayanır.Tarım alanında ülkemizde en fazla ayçiçek yetişen şehirlerdendir ve ayrıca tahıl ürünleri,meyvecilik,sebzecilik çok fazla yetiştirilerek ve komşu şehirlere dağıtımı yapılmaktadır.Kentte hayvancılık da çok fazla gelişmiştir.Küçükbaş,büyükbaş, binek hayvanları beslenmekte ve yetiştirilmekte olmakla birlikte arıcılık da azımsanmayacak derecelerde gelişmiştir.Balıkçılık aktif şekilde yapılmaktadır.Ulaşım gelişmiş karayolu,demiryolu ve denizyolu seferleri çok iyi projelerle yöre halkının hizmetine sunulmuştur.Tekirdağ firmalarının sektör alanları bunlarla sınırlı değildir.Sanayi sektörü de bir hayli geliştir ve bünyesinde imalat sanayii,halı sanayii,elektirkli motor ve kompresör sanayii,iplik-boya-dokuma sanayisinin yanında tekel,mobilya,un kağıt,yem,beyaz eşya ve tuğla-kremit fabrikaları da bulunmaktadır.Madenlerinden linyit ve manganez rezervleri  çıkarılarak sektöre hayat verilmektedir.Tüm bu ekonomik yapısını göz önüne aldıktan sonra sizler de firmanız ile eçkin Tekirdağ firmaları arasında bulunmak ve pazarda söz sahibi olabilmek istiyorsanız Firmalar Rehberine  ücretsiz kayıt yaparak doğru kitle ve firmalara ulaşabilirsiniz.

Şırnak Firmaları Şehir Firmaları
 • 9.8.2017 13:24:43
 • 0 Yorum
 • 583

Şırnak ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan ve çok eski tarihsel bir geçmişe sahip olan ilimizdir.Rivayetlere göre çok eski dönemlerden yaşamış Peygamber çağlarına denk gelen süreçlerden günümüze kadar gelmiştir.Kent genel olarak dağlık ve engebeli bir coğrafyaya sahiptir.Geniş dağlık alanlara,yüksek tepelere ve büyük vadilere  sahip olan kent aynı zamanda sert bir iklime de sahiptir.Yaz aylarında sıcak ve kurak kış aylarında ise oldukça soğuk bir iklim görülür.Komşu iki ülke ile sınırlara sahiptir ve ufak çaplı ticaret yapılmaktadır.Önemli tarihi mekanlarına Hz. Nuh Türbesi ve Mem-u Zin Türbesi,Kırmızı Medrese,Abdaliye Medresesi gibi yerler örnek  gösterilebilir.Şırnak firmalarına göz atacak olursak tarım,ticaret ve hayvancılığa dayalı bir ekonomisi vardır.Hayvancılık alanında yayla kesimlerinde küçükbaş  hayvancılık yapılmakta ve süt,peynir,yün,tereyağı gibi ihtiyaçlar karşılanmaktadır.Tarım alanında dağlık ve engebeli bir coğrafyaya sahip olduğu için pek fazla ekme biçme imkanı bulunmamaktadır.Başlıca yetiştirilen tarım ürünleri;pamuk,arpa,üzüm,mercimek ve buğdaydır.Ayrıca İlde hayvancılığa bağlı olarak kilim, halı, heybe ve şal dokumacılığı gelişmiştir.En meşhur el sanatları ise halı,kilim ve şaldır.Dünyaca ünlü olan bu sanatlar ilgi görmektedir. Bunlardan ayrı olarak bakır ve gümüş işlemeciliği yapılmaktadır.Sanayi alanında pek fazla gelişme gösterememiştir ama yine de ufak çaplı fabrikalar sektöre hizmet vermektedir.Sizler de firmanızla Şırnak firmaları arasında bulunmak ve ülke çapında bir potansiyele ulaşmak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak isteklerinize giden yolda ciddi bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Şanlıurfa Firmaları Şehir Firmaları
 • 9.8.2017 12:11:41
 • 0 Yorum
 • 576

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili kendine has maneviyatı ile ön plana çıkan şehrimizdir.Nüfus yoğunluğu bakımından bulunduğu bölgenin ikinci ülkenin ise en kalabalık dokuzuncu şehridir.İslam dini bakımından önemli kabul edilen Peygamberler bu şehirlerde doğup,büyüyüp,hayat sürdükleri için şehir manevi bir hava kazanmış ve bu manevi hayat günümüzde bile devam etmektedir.Sadece İslam dinini değil başka din topluluklarını da bünyesinde barındıran il de camiiler,kiliseler,müzeler,türbeler ve ziyarethaneler yerli ve yabancı turist akımına ev sahipliği yapan mekanlardır.Balıklı Göl,Tarihi Harran Evleri,Kızlar Sarayı,Akesse Kilisesi,Soğmatar Antik Şehri ve Rumkalesi gibi tarihi mekanlar bahsettiğimiz turist ağırlayan mekanlardan bazılarıdır.Yöresel lezzetlerin de ön planda herkes tarafından bilinen ve ön planda olan şehir çiğ köftesi,söğürmesi,semseği,ağzı açığı,çiğer kebabı ve boranisi gibi lezzetlerle öne çıkmaktadır.Tüm bu güzel yönlerinden sonra Şanlıurfa firmalarına göz atacak olursak genel ekonomisi geniş ölçüde tarıma dayanır.Yapılan projelerle sulama ve ekme faaliyetleri artmış;mercimek,burçak,pamuk ve kenevir gibi ürünlerin yanısıra zeytin,fıstık ve meyve ürünleri de bolca yetişmektedir.Sanayisi tarım merkezlidir ve her geçen gün gelişme içerisindedir.Hayvancılık tarımdan sonraki en genel ekonomik gelir elde edilen sektördür.Küçükbaş,büyükbaş,kümes hayvancılığının yapıldığı ve binek hayvanlarının beslendiği sektörde arıcılık da gelişme içerisindedir. Ulaşım da karayolu bakımından gelişmiştir ve bulunduğu bölgede ki geçiş güzergahlarına uygun ve uyumlu olma içerisindedir.Sizler de firma sahibiyseniz ve seçkin Şanlıurfa firmaları arasında bulunmak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak istediğiniz potansiyeldeki firma ve kişilere doğrudan ulaşabilirsiniz.

Sivas Firmaları Şehir Firmaları
 • 9.8.2017 11:17:53
 • 0 Yorum
 • 605

Sivas,ülkemizin İç Anadolu Bölgesinin Doğu kısmında yer alan ve Anadolu'nun en eski ve önemli kentlerinden birisidir.Tarihi İpek Yolu,Kral Yolu gibi eski dönemlerde değerli ticaret yollarının sayılan bu yolların üzerinde büyüyen şehrimizdir.Sivas doğal güzellikleri,tarihi dokusu,yer altı zenginlikleri ile turizm şehirleri arasında gösterilmektedir.Bulunduğu bölgendeki illerin aksine kendine has bir iklim çeşitliliği gösterir.Bunun balıca nedenleri Kızılırmak,Yeşilırmak ve Fırat havzalarında topraklarının bulunması,yüksek rakımlarda merkezlenmesi ve yüksek dağlar ve tepelerle çevrelenmiş olmasıdır.En az şimdi olduğu kadar çok eski dönemlerde de önemli merkezlerden olmuş;Hititler,Persler,Romalılar,Bizanslılar ve Osmanlı Devleti dönemlerinde de kilit roller üstlenmiştir.Yakın çağımızda ise Kuruluş Savaşı'nın temelleri atılmış ve mücadeleye merkez olmuştur.En belirgin özelliği ise genel olarak Kangal ilçesinde yetiştirilen ve Dünya'nın en güçlü köpeklerinden olan Kangal Köpeği'dir. Bu gibi önemli detaylarından bahsedip yöresel lezzetlere değinmezsek eksik bahsetmiş sayılırız.Kesme aşı,Baviko,Gömme,Peskütan Çorbası ve Kelle Tatlısı gibi lezzetler yöresel lezzetlerden bazılarıdır.Bu gibi güzelliklerinden sonra Sivas firmalarına bakacak olursak genel sektör alanları;tarım,hayvancılık,madencilik,orta düzeyli sanayi ve ticarettir.Tarım sektöründe tahıl ve baklagiller önde gelir ayrıca fiğ,şekerpancarı ve patates de önemli miktarlarda yetişir.Hayvancılıkta geniş mer'a ve otlak alanların olmasından dolayı küçükbaş,büyükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı yoğun bir şekilde yapılmaktadır.Sanayisi gelişme içerisindedir.Her geçen yıl artan sanayi kuruluşları sektöre kazandırılmakta ve yerli halka iş imkanları sunmaktadır.Sivas firmalarının sektör alanlarından birisi de maden alanıdır.Maden bakımından zengin olan ilden kömür, kurşun,demir,tuz,amanyat,manganez ve mermer rezervleri bulunmaktadır.Ulaşım bir hayli gelişmiş ve kent bir merkez haline gelmiştir.Demiryolu ve karayolunda gelişmiş olan il,önemli kilit şehirlerden birisidir.Eğer sizler de firma sahibiyseniz gelişen bu sektörler arasında bir yer edinmek istiyor ve seçkin Sivas firmaları arasında dahil olmak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak bu gibi emmelerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Sinop Firmaları Şehir Firmaları
 • 9.8.2017 10:12:29
 • 0 Yorum
 • 572

Ülkemizin Karadeniz Bölgesinin orta kesimlerinde bulunan Sinop,Boztepe Burnu'nun karayla birleşme noktasında yer alır. Bulunduğu bölgenin en güzel ve turizm açısından zengin tabiata sahip kentlerinden birisidir.Kent ormanlık alan ve deniz ile çevrelenmiş doğal güzelliklerin her çeşidini barındıran bir özelliğe sahiptir.Koyları, mağaraları,plajları,mesire ve piknik alanları ile sosyal hayata uygun ve ferahlatan yaşam alanlarına sahiptir.Çok eski dönemlerde bu topraklarda hüküm sürmüş medeniyetlerden günümüze kadar gelen tarihi yapılar da bu güzelliklere eklenince kent adeta ayrı bir doğallık kazanıyor.Sinop Kalesi,Eski Sinop Cezaevi,Balatlar Kilisesi,Boyabat Kaya Mezarları tarihi mekanlara;Erfelek Şelaleleri,İnaltı Mağarası,Akgöl,Babaçay Kanyonu ve Boztepe Burnu doğal güzelliklerine örnek olarak gösterilebilir.Tüm bu önemli doğal ve tarihi özelliklerinden sonra Sinop firmalarına bakacak olursak genel olarak ekonomik temelleri balıkçılık,ormancılık,hayvancılık ve tarım  sektörleri üzerine kuruludur.Hayvancılıkta en yaygın olarak küçükbaş kayvancılık aktif olarak yapılmaktadır ve arıcılık gelişme seviyelerindedir.Karadeniz kıyılarında verimli ve lezzetli balık türlerinin bulunmasından dolayı balıkçılık yaygındır,aynı zamanda önemli geçim kaynaklarındandır.Kent sınırları ormanlık alanlar bakımından zengin olduğundan dolayı ormancılık faaliyetleri gelişmiştir ve yakacak odun,sanayi odunu gibi ihtiyaçlar bolca karışılanmaktadır.Sinop firmaları tarım sektöründe de yeterli miktarda yetiştirmeler yapmakta olup özellikle meyve yetiştiriciliğinde ön plandadırlar.Kestane,kiraz,muşmula,kızılcık gibi meyvelerin haricinde keten,pirinç,mahlut,bezelye,  arpa ve buğday gibi ürünler de yetiştirilmektedir.Eğer sizler de firma sahibiyseniz,her geçen gün gelişen güvenilir firmalar arasında bulunmak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak bu gibi isteklerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Siirt Firmaları Şehir Firmaları
 • 8.8.2017 13:34:34
 • 0 Yorum
 • 602

Siirt ili, Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan şehrimizdir.Mezopotamya ve Anadolu topraklarının birleşimi üzerinde bulunan şehir Büryan adı verilen yöreye has lezzetiyle ön plandadır.Genel olarak karasal iklimin hakim olduğu il de yaz ayları sıcak,kış ayları soğuk ve yağışlıdır.İl genel olarak yüksek dağlık alanlardan, platolardan ve yaylalardan oluşmaktadır.Dört mevsimin en güzel haliyle yaşandığı,verimli toprakların bulunduğu,el işi ve geleneklerin ön plana çıktığı bir şehirdir. Kendine has maneviyatı,kaplıcaları,türbeleri,camiileri,tarihi kale ve eserleri ile de önemli turizm yerlerindendir.Çok eski dönemlerde farklı uygarlıklara yaptığı ev sahipliği ile İslam Medeniyetlerine,Hristiyan Medeniyetlere ve farklı inanç ve kültürdeki birçok Medeniyete yuva ve barınma alanı olmuştur.Bu gibi özelliklerinin ardından Siirt firmalarına göz atacak olursak genel geçim ekonomik alanlarının başında tarım sektörü gelmektedir.Pirinç,buğday,arpa,mercimek,nohut,antepfıstığı,zerdali ve badem en fazla yetişen ürünlerdendir.Hayvancılık alanında büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yapılmakta ayrıca arıcılık önemli düzeylere hitap etmektedir.Pervari balı adı verilen bal,herkesce bilinen ve tüketilen bal türüdür ve bu kentten temin edilir.Madencilikte ise tuz madenleri çok aktif olarak çıkarılmaktadır ve ayrıca bazı bölgelerden  petrol de çıkarılarak rafinerilere gönderilmektedir.Sanayisi az gelişmiştir.Başlıca sanayi kuruluşları yem,un,bal,tuğla,kiremit,teneke fabrikalarının yanında dokuma tezgahları ve iplik fabrikaları da sektöre hizmet vermektedir.Eğer sizler de firma sahibiyseniz ve gelişerek büyüyen Siirt firmaları arasında bulunmak ve geniş potansiyellere hitap etmek istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak bu gibi isteklerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Samsun Firmaları Şehir Firmaları
 • 8.8.2017 12:02:00
 • 0 Yorum
 • 541

Karadeniz Bölgesinde bulunan ve bölgenin en kalabalık,ülkemizin ise en kalabalık on altıncı şehri olan Samsun ilimiz,Karadeniz'in orta kısmında yer alır.Yeşilırmak ve Kızılırmak nehirleri arasında kalan verimli topraklarda büyüyen şehir eğitim,sağlık,ulaşım,sanayi ve ticaret alanlarında bir hayli gelişme göstermiştir.Çok eski kavim ve İmparatorlukların yuvası olmuş olan şehir;Hititler,Kimmerler,Lidyalılar,Persler,Romalılar gibi Medeniyetlerin barındığı topraklar olmuştur.Bunların haricinde içinde bulunduğumuz yüzyılda da önemli kilit roller üstlenmiş ve Milli Mücadelenin başladığı şehir olmuştur.Bu gibi tarihi öneminin yanında akarsuları,gölleri,yaylaları ve  barajları ile de doğal ve yapay bir güzellik kazanan kentte ki doğal güzelliklerden bazıları;Şahinkaya Kanyonu,Kuş Cenneti,Kabaceviz Şelalesi,Ladik Gölü ve Akalan Şelaleleridir.İklim olarak çeşitlilik içerisinde olan şehir de genel olarak karadeniz iklimi ve karasal iklim türleri hakimdir.Bu bahsettiğimiz güzelliklerin ardından Samsun firmalarına değinecek olursak ekonomiis geniş ölüde tarıma dayanmaktadır.Türkiye'nin en büyük ikinci verimli ovasına sahip olduğundan dolayı tahıl ürünleri bol miktarlarda üretilir ve ayrıca tütün,fasulye,mısır,meyve ve sebze de en fazla üretilen ürünlerdendir.Hayvancılık alanında küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık gelişmiş,arıcılık ise gelişme halindedir.Ormanlık alan bakımından zengin olduğundan dolayı yakacak odun ve sanayi odunu ihtiyacı fazlaca karşılanmaktadır.Samsun firmaları maden sektöründen şanslı sayılmazlar ve madenlerden sadece kömür rezervleri elde edebilmektedirler.Sanayi sektörü ise hızla gelişmekte olup sigara,un,kereste,tuğla ve kremit,dokuma,glikoz,plastik,mobilya fabirkalarının yanında azot sanayii,makina sanayii,baharat imalat sanayii,ilaç sanayii gibi müesseseler sektöre hizmet verip yerli halka iş imkanları sunmaktadır.Kara,deniz ve havayolu iyi gelişmiştir ve bu gelişme ile de ticareti önemli düzeylere getirmiştir.Tüm bunlardan sonra eğer sizler de firma sahibiyseniz ve her geçen gün sınırlarını aşan Samsun firmaları arasında bulunmak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak istenilen piyasaya veya kitleye hakim olabilirsiniz.

Sakarya Firmaları Şehir Firmaları
 • 8.8.2017 11:11:20
 • 0 Yorum
 • 567

Marmara Bölgesi' nin kuzeydoğu bölümünde yer alan Sakarya ili,Sakarya ovası üzerinde büyüyen ve İstanbul ile Anadolu arasında adeta bir köprü vazifesi üstlenen şehrimizdir.Zengin bitki örtüsü,bol ağaç çeşitliliğine sahip ormanları ve çeşitlilik gösteren iklimi ile sınırları içerisinde yaşayan halka olabildiğince güzel bir yaşam sunmaktadır.Eski dönemlerde birçok medeniyete beşiklik etmiş olan il de Frigler,Lidyalılar,Persler,Romalılar ve Osmanlı Devleti gibi toplumlar barınmıştır.Bu tarihi dokusunun getirdiği tarihi mekanların yanında yemyeşil yaylaları,berrak gölleri,tertemiz dereleri ve akarsuları,doğal kaplıcaları ile de öenmli turizm kentlerindendir.Bu turistik özelliklerinin yanına Islama Köfte,Kabaklı Kol Böreği,Çerkes Tavuğu,Çerkes Tavuğu ve Dartılı Keşkek gibi yöre halkına özgü lezzetler de eklenince şehir ayrı bir  güzellik kazanıyor.Bazı ilçelerinde yapılan el sanatları da yoğun bir ilgi görmekte ve yapılan bu el sanatları farklı şehirlere satılmaktadır.Bu gibi güzelliklerden sonra Sakarya firmalarından bahsedecek olursak genel sektör alanları tarıma ve sanayiye dayanır.Bunların yanında hayvancılık,ulaşım ve madencilik sektörleri de şehir ekonomisine katkı sağlamaktadır.Tarım alanında Buğday, arpa, mısır, fasulye, şekerpancarı, ayçiçeği, patates, soğan ve tütün gibi ürünler bol miktarda olmakla bunların yanında sebze ve meyve yetiştiriciliği de yapılmaktadır.İl,geniş mer'alara ve otlak alanlara sahip olduğundan hayvancılık da gelişerek büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık hatırı sayılır düzeylerde yapılmaktadır.Geniş ve çeşitli ormanlık alana sahip olduğundan dolayı ise yakacak odun ve sanayi odunu ihtiyaçları bolca karışılanmaktadır. Sakarya firmaları bu sektörlerdeki faaliyetlerle sınırlı değildir. Şeker,vagon,nişasta,yağ,tel,dişli,otomobil,yedek parça,metal,gıdâ,kimyevî maddeler,kauçuk,kiremit,tuğla ve mermer fabrikaları sektöre hizmet veren ve yerli halka iş imkanı sunan kuruluşlardan bazılarıdır.Şehiriçi ve şehirlerarası ulaşım da gelişerek değişik projelerle bu alana yenilikler hedeflenmektedir.Sizler de firma sahibiyseniz ve her geçen gün büyüyen ve gelişen Sakarya firmaları arasında yerinizi bulmak veya mevcut konumunuzu pekiştirmek istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak bu emellerinize ulaşma yolunda sağlam bir karar vermiş sayılabilirsiniz.

Rize Firmaları Şehir Firmaları
 • 8.8.2017 10:17:21
 • 0 Yorum
 • 563

Rize, Karadeniz Bölgesi'nin Doğu Karadeniz bölümünde yer alan bir şehirimizdir.Neredeyse bütün doğal güzellikleri bünyesinde barındıran şehir;dik yamaçlı vadileri, doruklara ulaşan dağları,tertermiz gölleri,yemyeşili yaylaları,tarihi kemer köprüleri ve kaleleri, coşkun akan dereleri ile çok özel bir turizm kentidir.Yaz aylarında ayrı kış aylarında ayrı bir güzelliğe sahip olan ilin yaylaları, yılın hemen hemen her ayında yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır.Bu doğal güzelliklerin yanına bir de tarihi dokusu eklenince kent adeta mükemmelliyet arz ediyor.Rize Kalesi,Zil Kalesi,Ciha Kalesi ve Camiileri tarihi dokusuna;Anzer,Palovit,Ayder,Sal,Çağrankaya yaylaları ve fırtına deresi doğal güzelliklerinin bazılarına örnek olarak gösterilebilir.Tabiki bu doğal ve tarihi güzellikleri yöresel lezzetler de süsleyince gezip görmek yada yaşam sürmek istemek kaçınılmaz oluyor.Tüm bunların yanında Rize firmalarına göz atacak olursak genel ekonomisi tarıma,hayvancılığa,balıkçılığa,ormancılığa ve tarıma dayalı sanayiye dayanır.Çay üretimi ile Türkiye'nin çay ihtiyacının yarısından fazlasını karşılamaktadır.Çay üretimine çok müsait olan iklimi ve yeryüzü  şekilleri bu üretimin ana unsurudur.Çayın haricinde meyve çeşitleri ve fındık,tütün,pirinç gibi yetiştirmeler de yapılmaktadır.Balıkçılık oldukça ileri düzeylerdedir. Kaliteli ve bol miktarda balık çeşitliliği bulunan deniz kıyılarından ve derinliklerinden tutulan balıklar ihraç edilerek ekonomiye katkı sağlamaktadır.Rize firmalarının sektör alanlarından birisi de tarıma dayalı sanayi kuruluşlarıdır.Çay işleme fabrika ve atölyeleri,kereste fabrikaları,çay paketleme ve ambalaj fabrikalarının yanında un,döküm,şekerli gıdalar,balık yağı fabrikaları gibi kuruluşlar da sektöre hizmet vermektedir.Ormancılık alanında ise çok geniş ve çeşitliliği bol ormana sahip olmasından dolayı bol miktarlarda yakacak odun ve sanayi odunu elde edilmektedir.Tüm bu bahsettiklerimizden sonra eğer sizler de firma sahibiyseniz ve seçkin Rize firmaları arasında yer bulmak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak istediğiniz potansiyele ulaşma yolunda ciddi bir adım atabilirsiniz.

Osmaniye Firmaları Şehir Firmaları
 • 7.8.2017 18:34:39
 • 0 Yorum
 • 596

Osmaniye,Akdeniz bölgesinin doğu kısmında yer alan şehrimizdir.Batıdan kuzeye doğru Orta Toroslar, doğu ve güneydoğu kesiminde Amanos dağları yükselir.Etrafını çevreleyen bu dağlarda yaylalar ve tepelikler fazlaca bulunur.Çukurova’ya has zengin tarım toprakları ve geniş ormanları ile şirin bir ildir.Ceyhan Nehri üzerinde Türkiye’nin en yüksek barajı olan Berke Barajı ve Aslantaş Barajı enerji ve tarımsal sulamaya ciddi yarar sağlamaktadır.Akdeniz ikliminin hakim olduğu ilde yazları nem ve sıcaklık fazla,kışları ise yağmurlu geçer.Bahsettiğimiz doğal güzelliklerinin yanında eşsiz tarihi ve yöresel lezzetleri de katılınca kent merak uyandıran bir nitelik kazanıyor. Çok eski dönemlerden günümüze kadar gelen Kastabala Antik Kenti,Toprakkale,Ala Camii ve Müzelerin yanısıra doğal güzellikleri de kent turizmine katkı sağlamaktadır. Bazı yöresel lezzetleri ise;tarhana çorbası,yerfıstıklı şekerleme,ekşili köfte,bayram kömbesi ve etli kömbe gibi yemeklerdir.Bu yöresel ve doğal güzelliklerden bahsettikten sonra Osmaniye firmalarına bakacak olursak ekonomik yapısı tarıma dayalı olarak gelişme göstermiştir.Gerek coğrafi konumu gerekse de iklim yapısının  tarıma elverişli olması nedeniyle başlarda tarım ekonominin öncü sektörü olmuştur.Yer fıstığı üretimi çok fazladır ve ihracatı yapılmaktadır.Bunun haricinde tahıl ürünleri,meyve ve sebze yetiştiriciliği önemli denilecek düzeylerde yapılmaktadır.Hayvancılık sektöründe küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığın yanısıra kümes hayvancılığı da yapılmaktadır.Sanayisi son yıllarda gelişme içerisindedir ve imalat sanayinin yanında çimento,yem,şeker,un,halı,yağ,kremit,tuğla,cam ve plastik fabrikaları aktif olarak sektöre hizmet vermekte ve yöre halkına iş imkanları sunmaktadır.Sizler de her geçen gün büyüyen ve gelişen Osmaniye firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak istediğiniz kitleye veya firmaya direkt ulaşabilirsiniz.

Ordu Firmaları Şehir Firmaları
 • 7.8.2017 12:58:48
 • 0 Yorum
 • 586

Karadeniz Bölgesinin nezih,doğal güzelliklerin ön planda olduğu ve kendine has maneviyatı ile öne çıkan şehridir Ordu.Bulunduğu bölgenin en temiz sahillerine,koylarına, piknik ve mesire alanlarına ve uzun kıyı şeridine sahip olan ilidir.Adına şiirler,türküler,destanlar yazılan şehir ayrıca önemli turistik yerlerdendir.Çevresi dağlarla ve denizle çevrili olan kent kıyıya paralel olarak büyüme ve gelişme göstermektedir.Doğal güzelliklerin bu kadar ön planda olduğu ilin yöresel lezzetlerine de değinmekte de fayda vardır.Balık çorbası,mısır çorbası,beyaz lahana sarması,çeşitli doğal reçeller ve dut pekmezi gibi lezzetler doğal yetiştirmeler sonucunda yapılmış yiyeceklerdir.Boztepesi, Etnografya Müzesi,Yason Kilisesi,Saray Hamamı,Yason Feneri ve Ünye Kalesi gibi doğal ve tarihi güzellikler ise gezilmeye ve görülmeye değer mekanlardandır.Ordu firmalarına da bakacak olursak genel geçim sektör alanlarının başında hiç şüphesiz tarım gelir.Ekime müsait ve zengin topraklar,yumuşak ve bol yağışlı bir iklimle birleşince fındık, çay,turunçgiller,lahana ve barbunya bol miktarlarda yetişmektedir.Hayvancılıkta ise geniş yaylalara ve otlaklara sahip olduğundan büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır.Balıkçılık gerek denizde gerekse tatlı sularda önemli denilecek düzeylerde yapılmaktadır.Çok geniş ormanlık alanların verdiği avantajla birlikte bolca sanayi odunu ve yakacak odun ihtiyaçları karşılanmaktadır.Ordu firmalarının sektör alanları bu alanlarla sınırlı değildir.Sanayisi her geçen gün gelişmektedir. Fındık fabrikalarının yanında lastik,ayakkabı,yemk,un,balık yağı,kereste,tuğla ve gemi atölyeleri de sektöre hizmet veren kuruluşlardandır.Ayrıca kent topraklarında kurşun,çinko,bakır,kil ve linyit rezerleri bulunmaktadır.Eğer firma sahibiyseniz ve gelişerek büyüyen ve daha geniş potansiyellere yayılan Ordu firmaları arasında  yerinizi almak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak istediğiniz firmalara ve kişilere ulaşma yolunda ciddi bir adım atabilirsiniz.

Niğde Firmaları Şehir Firmaları
 • 7.8.2017 11:47:37
 • 0 Yorum
 • 555

Kapadokya bölgesinde yer alan Niğde ilimiz,ülkemizin İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır.Tarihi ve kültürel birçok eseri bünyesinde barındıran ilde kaplıcalar ve içmeler, milli parklar,camiiler,türbeler ve kaleler gibi birçok turistik mekanlar ön plandadır.Ayrıca il topraklarının büyük bölümü yayla ve dağlarla kaplıdır.Aladağlar ve Bolkar dağlarının çevrelediği şehir yüksek rakımlara sahiptir.Karasal iklimin hakim olduğu kentte yazları sıcak, kışları oldukça soğuk bir iklim görülür.Bu gibi doğal güzelliklere sahip olan il Firgyalılar,Persler,Romalılar ve Bizanslılar gibi medeniyetlerin egemenliklerinde kalmıştır.Daha sonra ki zamanlarda ise Moğollar, Karamanoğulları,Selçuklular ve Osmanlı Devleti gibi İmparatorluklara hizmet etmiştir.O dönemlerden kalma Kuş Kayası Mezarları,Gümüş Manastırı,Köşk Höyük,Niğde Kalesi ve Aleaddin Camii gibi tarihi ve turistik yerler eski dönemlerin kanıtı niteliğindedir.Tarım,hayvancılık,madencilik,küçük çaplı sanayi ve ormanclık sektörleri Niğde firmalarının genel ekonomik sektör alanlarındandır.Tarım alanında kent,ülkemizin önemli buğday ambarlarından birisidir.Bu bağlamda buğday yetiştirilen ilk on il arasındadır ve ayrıca elma,patates,sarımsak,ayçiçeği,çavdar,fasulye ve nohut da bol miktarlarda yetiştirilmektedir.Tarım alanında bağcılığa verilen öneme değinmezsek eksik bahsetmiş sayılırız.Bulunduğu bölgenin en fazla üzüm yetiştiren illeri arasındadır.Hayvancılıkta küçükbaş hayvancılık önemli derecelerdedir ve büyükbaş hayvancılık orta düzeylerde yapılmaktadır.Niğde firmalarının şansa sahip olduğu sektörlerden birisi de madenciliktir.Zengin maden kaynaklarına sahip olan il sınırları içerisinde çinko,civa,demir,gümüş,altın,kaolin ve alçıtaşı gibi rezervler bulunmaktadır.Sanayisi gelişme içerisindedir ve önemli yatırımlar yapılmaktadır.Başlıca sanayi kuruluşları;
çimento,şeker,un,süt ürünleri,briket ve tuğla fabrikalarının yanında meyvesuyu ve gıda sanayi de sektöre hizmet veren kuruluşlar arasındadır.Sizlerde firmanızla seçkin ve güvenilir Niğde firmaları arasında yerinizi almak,geniş kitlelere hitap etmek istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak bu gibi isteklerinize giden yolda önemli bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Nevşehir Firmaları Şehir Firmaları
 • 7.8.2017 10:44:28
 • 0 Yorum
 • 569

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesininde yer alan Nevşehir ili Erciyes,Melendiz ve Hasan Dağlarının eteklerinde gelişerek büyüyen şehirdir.Bu gibi eski yanardağlarla çevrili olmasının yanısıra Kızılırmak platosuna da sahip olan il geniş düzlüklere sahiptir.Kentin en meşhur özelliğinden bahsedecek olursak şüphesiz peribacaları en başta gelir. Vadilerden inen sel sularının ve rüzgarların tüflerden meydana gelen bu yapıyı aşındırmasıyla şekillenir ve bu mükemmel oluşumlar meydana gelir.Bu muhteşem doğal oluşumun yanında şehir sınırları içerisinde bulunan çok eski dönemlerden günümüze kadar gelmiş olan tarihi yapılar Hitiler,Makedonyalılar,Persler,Bizans,Dulkadiroğulları,Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden kalma yapılardır.Bunlardan bazıları;Paşabağ,Uçhisar Kalesi,Karanlık Kilise,Sarıhan Kervansarayı,İkiz Peribacaları,El Nazar Kilisesi ve Kılıçarslan Türbesidir.Tüm bunlardan bahsettikten sonra Nevşehir firmalarından bahsedecek olursak genel geçim sektör alanları tarım,hayvancılık,orta düzeyde sanayi,madencilik sektörlerine dayanır.Tarımda;tahıl ürünleri,patates,üzüm,zerdali,dut,iğde,elma,armut gibi sebze ve meyveler yetiştirilmektedir.Hayvancılıkta büyükbaş hayvancılık önde olmakla birlikte küçükbaş hayvancılık da yapılmaktadır.Kaya tuzlarılinyit,kömür,oniks mermerleri gibi rezervler çıkarılarak madencilik sektörüne hayat verilmektedir. Nevşehir firmaları sanayi sektöründe ise imalat sanayisinin yanında dokuma,giyim,örgü,un,meyvesuyu,tuğla ve kiremit fabrikaları ile sektöre hizmet ederek yerli halka iş imkanları sunmaktadır.Sizler de firmanızla birlikte seçkin ve güvenilir firmalar arasında yerinizi almak yada muvcut yerinizi sağlamlaştırmak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak bu gibi isteklerinize ulaşma yolunda önemli bir adım atmış sayılabilirsiniz. 

Muş Firmaları Şehir Firmaları
 • 7.8.2017 09:42:46
 • 0 Yorum
 • 553

Muş ilimiz,Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde bulunur ve şehir Kurtik ile Çavuş Dağlarının eteklerinde gelişerek büyür.Sınırlarını belirleyen bu dağların yanında ayrıca sınırlar içerisinde bulunan ovalar,göller,akarsular ve platolar ile doğal güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır.Yüksek rakımlara sahip olan il,sert bir karasal iklime sahiptir.Önemli tarihi olaylara şahitlik eden topraklarda Persler,Bizanslılar,Selçuklu Devleti ve Osmanlı Devleti gibi büyük Medeniyetler uzun yıllar hüküm sürmüştür ve ayrıca Türklerin Anadolu'ya adım attışlarının temeli olan Malazgirt Savaşı bu topraklarda gerçekleşmiştir.Malazgirt Kalesi,Kayalıdere Antik Kenti,Muş Kalesi ve Arak Manastırı bu Medeniyetlerden ve önemli savaşlardan arda kalan tarihi yapılardandır.Bu tarihi dokusunundan ayrı olarak Muş ili kahvaltısı ile ön plana çıkar ve bol çeşitli sofrasıyla görenleri,duyanları ve tadanları hayran bırakır.Muş firmalarından söz edecek olursak genel geçim ekonomik faaliyetleri tarım merkezlidir.Tarımın yanında tarıma dayalı sanayi,hayvancılık ve madencilik sektörleri de il ekonomisine hizmet veren sektörlerdendir.Hayvancılıkta mer'a hayvancılığı en geniş çaplı yapılarak büyükbaş,küçükbaş ve kümes hayvancılığının yanısıra arıcılık da yapılmaktadır.Tarım alanında en çok tahıl ürünleri yetiştirilir ve orta seviyelerde sebze- meyve yetiştiriciliği yapılmaktadır.Tüm bunların yanında Muş firmaları, il sınırları içerisinde bulunan barit rezervlerini orta miktarlarda çıkararak maden sektörüne hareketlilik getirmektedir. Sanayi sektöründe ise süt,şeker,un fabrikaları faaliyetleriyle bu alana hizmet vermektedir.Sizler de firma sahibiyseniz ve güvenilir firmalar arasında bulunmak yada mevcut konumunuzu korumak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak geniş kitlelere ve firmalara rahatça ulaşabilirsiniz. 

Muğla Firmaları Şehir Firmaları
 • 7.8.2017 08:49:25
 • 0 Yorum
 • 545

Türkiye'nin Ege Bölgesinde bulunan ve yaz aylarında en fazla turist kafilesi ağırlayan şehirlerinden birisidir Muğla.Masmavi denizi,yemyeşil ormanlık alanları,şelaleleri, höyükleri,koyları ve daha birçok doğal güzellikleriyle yılın sıcak mevsimlerinde önemli sayılacak düzeylerde truzime can verilmektedir.Topraklarının bir kısmının  Akdeniz Bölgesi içerisinde bulunması nedeniyle kentte iklim çeşitliliği görülmektedir.Çok eski çağlara dayanan tarihi dokusu da göz önüne alınırsa bir hayli merak uyandırıyor ve bu zengin topraklar ziyaret edenleri memnun bırakıyor.Böyle doğal güzelliklerin yanına yöresel yemekler,el sanatları ve verimli topraklarda yetişen çeşitli ürünler de eklenince kent adeta görülmeye ve ziyaret edilmeye değer bir kıvama geliyor.Yöre halkının sıcak kanlılığı,gelenek ve göreneklere bağlılığı ise şüphesiz örnek alınması gereken seviyelerdedir.Tüm bu güzelliklerin yanında Muğla firmalarına bakacak olursak bahsettiğimiz üzere truzim önemli bir ekonomik gelir oluşturuyor ve ayrıca tarım,ticaret,sanayi ve madencilik gibi sektörler de önemli düzeylere ulaşmıştır ve ciddi ekonomik kaynaklardan sayılmaktadır.Tarımda modern araç-gereçler kullanılmakta ve sulama faaliyetleri yapılmaktadır.Sebze,meyve bol miktarlarda yetiştirilmekle birlikte az miktarda tahıl ürünleri de yetişmektedir. Hayvancılıkta kümes hayvanları ön plandadır ve ayrıca küçükbaş hayvancılık da yapılmaktadır.Zengin maden rezerleri de bulununan kentte başlıca çıkarılan kaynaklar linyit,krom,giofrik,mika ve kuvarsittir.Muğla firmalarının sektör alanları bunlarla sınırlı değildir.Gelişmekte olan imalat sanayisi ile birlikte yem,yağ,kağıt,peynir, gözlük ve sabun fabrikaları ile sanayi kuruluşları sanayi sektörüne ciddi gelirler kazandırmakla yerli halka iş imkanları sunmaktadır.Ayrıca bazı illerinde bulunan enerji santralleri ve termik santralleri de kentin ve bölgenin enerji ihtiyacını karşılamaktadır.Sizler de firma sahibiyseniz ve önemli bir pazar payına sahip olan Muğla firmaları arasında yerinizi almak yada mevcut konumunuzu sağlamlaştırmak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak ihtiyacınız olan kitleye ve  firmaya ulaşma yolunda önemli bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Mersin Firmaları Şehir Firmaları
 • 7.8.2017 08:40:42
 • 0 Yorum
 • 565

Mersin ili ülkemizin Akdeniz Bölgesinde yer alan nüfus yoğunluğu bakımından bulunduğu bölgenin en büyük üçüncü ve Türkiye'nin on birinci büyük şehridir.Sokakları denize çıkan şehir; cezeryesi,tantunisi,turuçgilleri ve muzu gibi damak süsleyen yemekler ve meyvelerle ön plana çıkmaktadır.Damaklara hitap eden bu faktörlerinden farklı olarak doğal güzellikleri de anlatılmaya ve görülmeye değer niteliklerdedir.Şehrin etrafını çevreleyen dağlar,yaylalar ve tepelerin yanında masmavi denizi ile yaz ve kış aylarında önemli turstik faaliyetler yapılmaktadır.Şüphesiz doğal ve tarihi güzelliklerini bunlarla sınırlarsak eksik bahsetmiş sayılırız.Cennet-cehenem  mağaraları,astım mağarası,yumuktepe höyüğü,soli pompeiipolis antik kenti,parkları ve müzeleri de  şehrin doğal,yapay ve tarihi güzelliklerindendir.Mersin firmalarından bahsedecek olursak genel geçim sektör alanları sanayi,maden,tarım,hayvancılık,ormancılık ve ulaşım gibi sektörler de önemli derecelerde olmakla birlikte hemen her sektörde gelişmiştir ve önemli projelerle sağlam temeller atılmıştır.Sanayi bakımından bulunduğu bölgenin ikinci gelişmiş şehridir.Başlıca sanayi kuruluşları Rafineri,gübre sanayi,çimento sanayi,cam ve iplik sanayilerinin yanında kağıt ve karton fabrikaları,deterjan fabrikaları,çelik döküm ve makina fabrikaları sektöre can veren kuruluşlardır.Tarım çok gelişmiştir ve tahıl,meyve sebze,pamuk yetiştiriciliği yapılmakta ve yer fıstığı,pirinç,susam,bamya,ıspanak,limon ve muz önemli miktarlarda yetiştirilmektedir.Mersin firmaları ayrıca ormancılık alanında da geniş ormanlık alanlara sahip olmasından dolayı sanayi odunu,yakacak odun ve reçine gibi ihtiyaçları  çok fazla karşılamaktadır.Ulaşım deniz,demiryolu ve karayolu alanlarında çok fazla gelişmiştir.Maden sektöründe ise krom,bakır,kuvarsit,barit ve dolamit rezervleri çıkarılarak bunların bir miktarı dış ülkelere ihraç edilmektedir.Eğer firma sahibiyseniz ve her geçen gün büyüyen,gelişen ve geniş alanlara hitap eden Mersin firmaları arasında yerinizi almak yada mevcut konumunuzu korumak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak geniş kitlelere ulaşabilir ve bu gibi isteklerinize giden yolda önemli bir adım atış sayılabilirsiniz.

Mardin Firmaları Şehir Firmaları
 • 7.8.2017 08:33:21
 • 0 Yorum
 • 545

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Dicle Bölümünde yer alan ve komşu bir ülke ile geniş sınırlara sahip olan Mardin ili ülkemizin yirmi altıncı büyük şehiridir.Eşsiz tarihi dokusuyla ülkeye adını duyurmuş olan ilde turistik yerler ön plandadır.Çok çok eski uygarlıklardan günümüze kadar gelmiş tarihi yapılar şehrin doğal güzelliğiyle birleşince müthiş bir izlenim oluşturuyor ve adeta ziyaret etmeyenler için merak uyandırıyor.Dara Mezopotamya Harabeleri,Zinciriye Medresesi,Tarihi Midyat Evleri, Mor Gabriel Manastırı ve Deyrulzefaran Manastırı gibi eski din ve kültür barındıran yapılar yılın belli zamanlarında yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırlamaktadır. Ayrıca önemli ticaret yolları üzerinde bulunmasından dolayı han ve kervansaraylar da il sınırları içerisinde mevcuttur. Çok farklı etnik grupların farklı dini inanışları,kültür uygulamaları ve sanatsal faaliyetleri günümüzde bile etkilerini sürdürmektedir.Tüm bu güzelliklerin yanında Mardin firmalarına bakacak olursak  genel ekonomik temelleri tarım sektörüne dayanmaktadır.Modern tarım araç gereçlerinin kullanıldığı bu alanda domates,patlıcan,kavun ve karpuzun önemli miktarda  yetiştirilmesinin yanısıra tahıl ürünleri ve diğer sebze ve meyveler de yetiştirilmektedir.Tarımdan sonra ise hayvancılık ön plana çıkıyor,küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık önemli sayılacak derecelerde yapılmaktadır.Maden rezervleri olarak cevher,fosfat ve linyit çıkarılması ve üretilmesi yapılmaktadır.Mardin firmaları sanayi sektöründe ise orta düzeylerde gelişmiştir ve bünyesinde çimento fabrikası,iplik-pamuk ve dokuma sanayii,yem fabrikaları ve un fabrikaları başta olmak üzere birkaç sanayi kuruluşu da bu alana hizmet vermektedir.Ulaşımda da önemli projelerle iyi hizmetler hedeflenmektedir.Sizler de firmanız çatısı altında iyi ve güvenilir Mardin firmaları arasında yer almak ve doğru potansiyeldeki kitleye direkt ulaşmak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak bu gibi isteklerinize giden yolda önemli bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Manisa Firmaları Şehir Firmaları
 • 26.7.2017 17:41:41
 • 0 Yorum
 • 578

Manisa, Ülkemizin Ege Bölgesinde yer alan ve Gediz Ovası üzerinde büyüyerek gelişen ilimizdir.Bulunduğu bölgenin ikinci,Türkiye'nin ise en büyük 14. sehridir.Değerli yeraltı kaynaklarına sahip olan,önemli dağlarla,yaylalar ve akarsularla çevrilmiş olan ilde Akdeniz ve Karasal iklim türleri hakimdir.Çok eski dönemlerden günümüze  gelen tarihi kalıntılar gösteriyor ki Manisa ili bu yüzyıldan önceki yüzyıllarda da önemli kritik roller üstlenmiş.Özellikle Selçuklu ve Osmanlı Devletleri zamanında önemli merkezlerden sayılmış ve değerli kişilerin yetiştiği bir kent olmuştur.Mesir Macununun,geleneksel el ile dokunmuş halıların,altın ve gümüş işlemeciliğin ve  pamuklu iç-dış giyim eşyalarının meşhur olduğu ilde truzim gelişmiş ve gelişmeye devam etmektedir.Bulunduğu bölge itibarıyla da her yıl hatırı sayılır turist çeken ilde truzimin yanısıra tarım,sanayi,ormancılık,madencilik ve hayvancılık da Manisa firmalarının genel geçim sektör alanlarındandır.Tarım alanında üzüm,pamuk,tütün, zeytinin yetiştirmesi en fazla olmakla birlikte bunların harıcinde meyve ve tahıl ürünleri de yetişmektedir.Hayvancılıkta, büyükbaş hayvancılık ve binek hayvancılığı yapılmaktadır.Maden bakımından zengin olan ilde linyit,kurşun,cıva,zımpara ve perlit madenleri de çıkarılmaktadır.Ege Bölgesinin en geniş ormanlarından bazılarına sahip olan ilde bununla doğru orantılı olarak ormancılık da yapılmaktadır ve yakacak odun,sanayi odunu ve reçine ihtiyaçları karşılanmaktadır.Ayrıca binlerce tonluk uranyum rezervi de tespit edilmiştir.Manisa firmalarının sektör alanları bununla sınırlı kalmayıp Türkiye’nin büyük ve önemli enerji istihsal merkezlerinden birisi olan Termik Santrali de bünyesinde bulundurmaktadır.Sanayi alanında ise Bölgesinde İzmir'den sonra en büyük ikinci sanayi ve ticaret merkezi sayılmaktadır.Topraklarında fazla sayıda un,şeker,yağ,sabun,briket,dokuma,yem,ayakkabı,mobilya fabirkaları ve büyük ölçekli sanayii kuruluşları bulundurmaktadır.Eğer sizler de firma sahibiyseniz ve her geçen gün büyüyen bu pazarda söz sahibi olmak istiyor ve seçkin Manisa Firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak doğru kitleye ve firmalara direkt ulaşma yolunda ciddi bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Malatya Firmaları Şehir Firmaları
 • 26.7.2017 16:33:20
 • 0 Yorum
 • 611

Ülkemizin Doğu Anadolu bölgesinde yer alan ve kayısı denilince aklımıza gelen şehirdir Malatya.Hitiler dönemine dayanan tairihi,sazlara-sözlere konu olmuş gelenek ve göreneklere sahip çıkışı ve Dünya'ya ün salmış kayısılarıyla ön plana çıkan şehrin tarihi serüvenine bakacak olursak; Hitiler,Persler,Romalılar ve Selçuklular gibi  İmparatorluklar bu topraklarda uzun yıllar hüküm sürmüşve arkalarında önemli eserler bırakmışlardır.Arslantepe Höyüğü, Somuncu Baba Türbesi,Nemrut Dağı,Beşkonaklar  gibi tarihi mekanlarbu eserlerden bazılarıdır.Doğu Anadolu topraklarının ve Malatya'nın yöresel lezzetleri de bu güzelliklere eklenince kent adeta mükemmelliyet   arz etmektedir.Gırık,Banık,Lahana Köftesi,Kara Çorbası,Analı Kızlı,Kayısılı Kavurma gibi lezzetler Malatya iline özgü yöresel lezzetlerden bazılarıdır.Malatya firmaları ise tarım,tarıma dayalı sanayi,avcılık,ormancılık ve hayvancılık sektörlerinde hizmet veren firmalardır.Tarım alanında tahıl üretimi önde gelmektedir ve bunun  haricinde  buğday,arpa,fasulye,şekerpancarı ve patatesin yanısıra sebze ve meyve tetiştiriciliği de yapılmaktadır.Hayvancılık tarımdan sonraki en genel geçim sektör alanıdır.Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık aktif olarak yapılmaktadır.Malatya firmaları sanayi sektöründe ise son 30 yıl içerisinde önemli gelişmelere imza atmış ve  organize sanayi bölgeleri sektöre kazandırılmıştır.Başlıca kuruluşlar;Pamuk fabrikası,sigara fabrikası,şeker fabrikaları,Un fabrikaları,İplik ve Meşrubat fabrikalarının yanında imalat sanayiisinde hizmet veren fabrikalardır.Kara ve demiryolu ulaşımları gelişmiştir ve şehirler arası ulaşım akıcı ve kolaydır.Tüm bu ve bunların dışında  bir sektörde hizmet veren bir firmaya sahipseniz ve her geçen gün daha da gelişip büyüyen Malatya firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak doğru potansiyeldeki doğru ve seçkin firmalara veya kişilere ulaşma yolunda önemli bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Kütahya Firmaları Şehir Firmaları
 • 26.7.2017 15:36:44
 • 0 Yorum
 • 607

Kütahya,Ülkemizin İç Anadolu Bölgesinin Batı kesiminde yer alan illerinden birisidir.Ormanlık alan bakımından zengin olan ilde ormanlık alanların fazla olmasıyla doğru orantılı olarak av hayvanları bakımından da zengin bir popülasyona sahiptir.Bazı nesli tükenmekte olan hayvan türlerini de bünyesinde barındıran ile bu türler koruma altına alınmış ve güvenlikleri sağlanmaktadır.Kütahya gelişmekte olan sanayisi, zengin yer altı ve yer üstü kaynakları, üniversitesi, termal kaynakları, el sanatları  ve tarihi ile önemli bir turizm potansiyeli oluşturmaktadır.Yrıca porselen ve çinileriyle de kendinin Dünya'ya tanıtmış olan ilimizde Avrupa'nın ilk ve tek Çini Müzesi bulunmaktadır.Çok eski dönemlerin izini taşıyan kentte Çini Müzesini yanısıra Dönenler Mevlevihanesi,Kütahya Saat Kulesi,Kütahya Çinili Camii,Aizanoi Antik Kenti ve Kaplıcalar gibi birçok tarihi ve doğal güzellikler bulunmaktadır.Kütahya firmalarına değinecek olursak genel geçim sektör alanları;tarım,sanayi,hayvancılık,avcılık ve ormancılıktır.Verimli ovalar ve düz arizliklerde en fazla tahıl üretilmektedir ve ayrıca sebze ağırlıklı olmak şartıyla meyve-sebze de yetişmektedir.Tarımdan sonra en fazla gelirin elde edildiği sektör hayvancılıktır.En fazla küçükbaş hayvancılığın yapıldığı kentte büyükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı da yapılmaktadır.Sanayisi son yıllarda önemli bir gelişme içerisindedir ve her geçen gün de ilerlemeye devam etmektedir.Bunların yanında Kütahya firmalarının geliştiği bir sektör de Enerji sektörüdür.Termik ve Hidroelektirik Santralleri önemli derecelerde enerji üretilerek birçok köy ve kasabalara dağıtılmaktadır.Ulaşım alanında da gelişen il kara ve demiryollarının kavşak noktalarından biridir.Çevre illere, yapılan nitelikli alt yapılarla kolayca ulaşım sağlanmaktadır.Sizlerde firmanızla seçkin Kütahya firmaları arasında yerinizi almak,geniş potansiyellere ulaşmak ve doğru kitleye hitap etmek istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak bu gibi isteklerinize giden yolda önemli bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Konya Firmaları Şehir Firmaları
 • 26.7.2017 14:49:24
 • 0 Yorum
 • 600

Konya, Türkiye'nin yüzölçümü bakımından en büyük ili ve nüfus yoğunlu bakımından en kalablık yedinci ilidir.Şehir kendine has maneviyatı ile ön plana çıkmıştır ve yerli yabancı turistleri yılın belirli dönemlerinde önemli sayılarda ağırlayarak kent truzmine ciddi katkılar sağlamaktadır.Ayrıca doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşıyan ilde Dünyanın en eski yerleşimlerinden birisi olan Çatalhöyük'ün yanısıra Mevlana Müzesi,Sille Antik Köyü,Selimiye Camii,Kilistra Antik Kenti,Yerköprü Mağarası gibi mekanlar bu doğal ve tarihi mekanlardan bazılarıdır.Bunların yanında zengin mutfağı ile de damaklara hitap ederek beğenilere konu olan kentte en meşhur yemeklerden bazıları; Etli Ekmek, Mevlana Böreği,Etli Topalak, Bamya Çorbası, Un Helvası ve İrmik Helvas gibi lezzetlerdir.Konya firmalarının genel geçim ekonomik sektör alanlarına bakacak olursak  başta tarım olmak üzere bunun yanında hayvancılık,madencilik,sanayi ve ulaşım yer almaktadır.Tarım şehir ekonomisini önemli ölçülerde etkilemektedir.Tahıl üretimi ile Türkiye'nin Tahıl Ambarı sayılan ilde en çok buğday yetişmektedir.Ayrıca sebze-meyve yetiştiriciliği de yapılmaktadır.Ayrıca modern tarım araçlarının en yaygın olarak kullanıldığı ilimizdir.Geniş mer'alara ve otlak alanlara sahip olmasından dolayı hayvancılık da önemli denilecek seviyelerde gelişmiş büyükbaş,küçükbaş,kümes hayvancılığının yanısıra arıcılık da yapılmaktadır.Konya firmalarının şanslı olduğu sektörlerden birisi de madenciliktir.Türkiye'nin en zengin boksit yataklarına sahip olmasının yanında tuz,civa,linyit ve barit rezervleri de çıkarılmaktadır.Sanayi alanında da müthiş gelişmelere imza atan şehirde şeker fabrikaları,çimento fabrikaları, metal ve ağaç işleri fabrikaları,makina ve endüsrti sanayileri,motor ve döküm sanayii başta olmak üzere daha birçok sanayi hizmetiyle yerli halka iş imkanı sunarak ekonomiye can vermektedir.Sizler de firmanızla seçkin ve güvenilir Konya firmaları arasında yerinizi almak ve geniş kitlelere hitap etmek için Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt olarak geniş potansiyele hitap eden firmalara ve kişilere ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Firmaları Şehir Firmaları
 • 26.7.2017 13:52:11
 • 0 Yorum
 • 614

Marmara Bölgesi'nin üçüncü,Türkiye'nin ise en büyük onuncu şehri olan Kocaeli; ülkemizin en büyük sanayi ve ticaret şehirlerinden birisidir.Bu bağlamda bulunduğu bölgedeki büyük illerle benzer potansiyeller gösteren il, son yıllarda bünyesinde kurulan önemli kuruluşlarla iddaasını arttırmış ve önemli ticaret ve ekonomik merkezler arasına adını yazdırmayı başarmıştır.Kocaeli,sadece yaşadığımız yüzyıl içerisinde değil çok eski dönemlerde de en az şimdi olduğu kadar önem arz etmiş ve İlkçağlardan itibaren çeşitli Medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.Yüzyılımıza en yakın Medeniyet olan Osmanlı Devleti zamanında da önemli üretim ve yetiştirme merkezi olmuş ve Şehzadelerin yetiştiği değerli sancaklardan birisi olmuştur.Ayrıca Karadeniz ve Marmara Denizi’ne olan kıyıları, İstanbul Metropolüne olan yakınlığı, tarihi eserleri, müzeleri, doğal güzellikleri,kayak merkezi,Fuarları,AVM leri,kente özgü pişmaniyesi,barajları ve daha birçok önemli unsurları ile Marka Şehirlerdendir.Kocaeli firmaları son 20 yıl içerisinde sanayi sektöründe müthiş gelişerek Türkiye de İstanbul'dan sonra en büyük ikinci sanayi şehir olmuştur.İmalat sanayi başta olmak üzere Kimyâ ve kâğıt sanâyii, tarım ve endüstri sanayii,Cam-boru-çimento sanayii ve bunların yanında Türkiye'nin en büyük tersanesi ve lastik fabrikası yine bu kentte bulunmaktadır.Ulaşım sektöründe Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan kara ve demiryolları yeni nesil teknolojilerle geliştirilmiş ve hizmete sunulmuştur.Limanlarında önemli ölçülerde ithalat ve ihracat yapılan şehirde ki Kocaeli firmaları ayrıca kıyıda  bulunan fabrika iskelelerine yükleme ve boşaltma işlemleri de yapmaktadırlar.Tüm bunların yanısıra tarıma müsait iklimi ve toprak yapısı ile tarımsal faaliyetler yürütülmektedir ancak alan eksikliği nedeniyle yetiştirmeler kısıtlı yapılmaktadır.İlin bilinen en meşhur yiyeceği ise pişmaniyedir.Eğer sizlerde firma sahibiyseniz ve sadece Türkiye de değil Dünya'da da marka olan Kocaeli firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız  Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt olarak geniş kitlelere hitap edebilirsiniz.

Kilis Firmaları Şehir Firmaları
 • 26.7.2017 12:26:34
 • 0 Yorum
 • 568

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Kilis ili,Akdeniz ve Güneydoğu bölgeleri arasındaki geçiş kuşağı üzerinde bulunmaktadır.Çok yeni zamanlarda il olma potansiyeli kazanan kentin komşu Ülkelere olan sınır hatlarıyla gündeme gelmektedir.Arap Ülkelerine yakın olmaları bakımından bu Ülkelerle ticaret önemli denilebilecek seviyede gelişmiştir.Şehrin iklimi genel karakterleri itibariyle Akdeniz iklimi içerisinde kalır.Bitki örtüsü ise farklılık gösterse de ağaç çeşitliliği fazla olduğu için genel olarak Ormandır.Ayrıca  Kilis, tarihi höyükleri, kaleleri camileri ve kebapları ile görülmesi gereken bir ildir. Çok eski dönemlerde inşa edilen yapılar  günümüz erkeolokları tarafından gün yüzüne çıkarılarak kentin tarihi dokusunu gün yüzüne sermektedirler.Ravanda Kalesi,Oylum Höyük,Akpınar,Söğütlüdere gibi tarihi ve doğal mekanlar gezilip görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır.Bunların dışında Kilis firmalarından bahsedecek olursak ekonomisi yapı olarak, tarım merkezli üretime dayalıdır.Bağcılık ve zeytincilik önde olmakla beraber,sebze ve meyve üretiminin yanısıra tahıl ürünleri de yetişmektedir.İlin sanayisi tarıma dayalıdır ancak  az gelişmiştir ve maden rezervleri çok azdır.Ormancılık faaliyetleri aktif yapılmaktadır ve yakacak odun,sanayi odunu yeterli miktarlarda temin edilmektedir.Ayrıca bölgede geliştirilen projelerle geniş dulama kanalları,yeşillendirmeler de yapılarak Hayvancılık sektörünün gelişmesine olanak sağlanmıştır.Bu alanda küçükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı yapılmaktadır.Eğer sizlerde firma sahihibiyseniz ve her geçen gün daha da Kilis firmaları arasında yerinizi almak veya mevcut konumunuzu korumak için Firmalar Rehberine kayıt yaparak istediğiniz potansiyeldeki kişi veya firmalara ulaşabilirsiniz.

Kırşehir Firmaları Şehir Firmaları
 • 20.7.2017 15:09:40
 • 0 Yorum
 • 591

Hitiler dönemine kadar dayanan eşsiz tarihi,yeraltından doğal olarak çıkan kaynakları ve yerüstündeki doğal güzellikleriyle ön plana çıkan ilimizdir Kırşehir.Ülkemizin İç Anadolu Bölgesinde yer alan ilde termal kaynaklar bulunmaktadır ve yerli yabancı tristleri yılın belirli zamanlarında ağırlamaktadırlar.Bu termal kaynakların yanında tarihi ve doğal yapılar da göz kamaştırmaktadır.Aşıkpaşa Türbesi,Cacabey (Medresesi) Cami,Mucur Yeraltı Şehri,Seyfe Gölü Kuş Cenneti ve Japon Bahçesi gibi mekanlar  bu doğal ya tarihi güzelliklerdendir.Tüm bu güzellikelere bir de yöresel lezzetler eklenince kent adeta mükemmelliyet kazanmaktadır.Anadolunun tam kalbinde yer alan kent öncelerde önemli ticaret yolları üzerinde bulunmasından dolayı ciddi önem arz etmiştir.Günümüzde de bölgeler arası geçiş güzergahı üzerinde olunmasından dolayı kara ve demiryolu ulaşımları gelişmiştir.Kırşehir firmalarına bakacak olursak genel uğraş sektör alanları hayvancılık,ormancılık,tarım,avcılık gibi alanlarda gelişme göstermişlerdir.Sanayisi fazla gelişmemiştir.Maden sektöründe mermer,tuz,kömür ve flüosit gibi rezervler çıkarılmaktadır.Hayvancılıkta küçükbaş hayvancılık ön plandadır ve arıcılık gelişme içerisindedir.Kırşehir firmalarının en fazla ekonomik gelir elde ettiği sektör tarımdır.Buğday,arpa,mercimek,fasulye,keten,erik,ceviz,vişne ve şeftalinin  yanısıra sebze ürünleri de bol miktarlarda yetişmektedir.Sizler de firmanızla seçkin firmalar arasında yerinizi almak,güven kazanarak büyümek ve geniş kitlelere hitap etmek istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak istediğiniz potansiyele ulaşabilir ve bu gibi isteklerinize giden yolda büyük adımlar atabilirsiniz. 

Kırklareli Firmaları Şehir Firmaları
 • 20.7.2017 15:00:06
 • 0 Yorum
 • 632

Ülkemizin, Marmara Bölgesinin Trakya bölümünde yer alan Kırklareli geleneklere,örf ve adetlere sahip çıkması aynı zamanda bunları yaşatmasıyla bilinir.Topraklarının büyük bir kısmı Bulgaristan'a komşu olduğundan dolayı Bulgar halkı ile pek bir etkileşim içerisindedir yöre halkı.Bol miktarda ağaçlık ve ormanlık alana sahip olması kentte avcılık ve atıcılığı çok geliştirmiştir.Yüksek dağların yamaçlarında düzenli olarak avcılık ve Karadenize kıyısı olması hesabıyla da balıkçılık yapılmaktadır.Geniş ormanlara ve ovalara sahip olmasının verdiği doğal güzellik bir yana dursun yapılan kazı çalışmalarından çıkarılan çok eski dönemlerden günümüze kadar gelmiş tarihi eserler de bu doğal güzelliğe bir de tarihi güzellik katmaktadır.Hızır Bey Külliyesi,Dolmenler (Kapaklı Kaya Mezarlar),Aşağıpınar Höyüğü,İğneada ve Dubnisa Mağarası gibi doğal ve tarihi yapılar bu bahsettiğimiz güzelliklerden sadece bazılarıdır.Bu gibi güzelliklerden bahsettikten sonra Kırklareli firmalarından bahsedecek olursak genel geçim sektör alanları tarım başta olmak üzere ormancılık,maden,orta çaplı sanayi ve hayvancılıktır.Sanayi alanın da Türkiye'nin ilk şeker fabrikası bu ilde kurulmuştur ayrıca çimento fabrikası,un ve yağ fabrikaları,döküm fabrikaları gibi kuruluşlar sanayi sektörüne katkı sağlamaktadır.Ormancılık  faaliyetleri bir hayli gelişmiştir ve yakacak odun,sanayi odunu gibi odun ihtiyaçları bolca karşılanmaktadır.Yer altı kaynakları çok zengin bir ilimizdir.Tabii gaz önemli miktarda olmakla birlikte kalker,dolamit ve kuvars rezervleri aktif çıkarılmaktadır.Kırklareli firmalarının en fazla ekonomik gelir elde ettikleri sektör ise tarımdır.Meyve,sebze ve tahıl ürünlerinin neredeyse hepsi bol miktarlarda yetişmektedir.Tüm bunlarla birlikte küçükbaş hayvancılık da gelişerek ve hayvancılığa can verilmektedir.Eğer firma  sahibiyseniz,güvenilir,seçkin ve köklü Kırklareli firmaları arasında yerinizi almak yada mevcut yerinizi korumak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak geniş potansiyellere ulaşabilir ve bu gibi isteklerinize giden yolda önemli bir adım atabilirsiniz.

Kırıkkale Firmaları Şehir Firmaları
 • 20.7.2017 14:52:46
 • 0 Yorum
 • 630

Kırıkkale ili ülkemizin İç Anadolu Bölgesinde bulunur ve Kızılırmak nehrinin orta kesimlerinde büyüme gösterir.Çok zengin bir tarihi ve kültürel geçmişe sahip olduğu için kente her yıl gelen turist sayısında artışlar görülüyor.Özellikler Roma,Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden kalma tarihi yapılar ve şehrin kendine has dağlık alanları,ovaları,akarsuları gibi doğal güzellikleri kentteki truzmin ilerlemesine olumlu etkilerde bulunmuştur.Bu tarihi ve doğal güzelliklerden bazıları;Ceritkale Kaya Mezarları,Sulu Mağara,Çeşnigir Köprüsü,Ballı Camii ve Türbesi,Karıştıran Kilisesidir.Karasal iklimin görüldüğü ile yazları sıcak,kışları ise oldukça soğuktur. Yöresel lezzetler bakımından çok gelişme gösterememişlerdir fakat yine de yöreye has yemekler vardır ve mtüketilmektedir.Kırıkkale firmalarından bahsedecek olursak sektör alanlarının başında sanayi ve tarım gelmektedir.Bunun dışında küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır.Tarım sektöründe buğday,arpa,şekerpancarı ve ayçiçeği bol miktarda yetiştirilmekte ve bununla birlikte meyve-sebze ürünlerininde çoğu yetiştirilmektedir.Ulaşımda kara ve demiryolu ulaşımları önemli derece de gelişmiştir. Kırıkkale firmalarının en çok gelişme gösterdiği sektör hiç şüphesiz sanayidir.Çok önemli sanayi kuruluşlarını yıllardan beri bönyesinde barındıran ilde Silah ve Cephane fabrikaları,Barut fabrikaları,Çelik fabrikaları,Un ve Pirinç fabrikaları sektöre hizmet vererek yerli halka iş imkanları sağalamaktadır.Sizler de firmanızla Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak geniş kitlelere ulaşabilir,seçkin firmalar arasına dahil olabilir ve gelişerek büyüye bilirsiniz.

Kayseri Firmaları Şehir Firmaları
 • 19.7.2017 17:47:25
 • 0 Yorum
 • 590

Erciyes dağının eteklerine kurulmuş olan Kayseri ili,Türkiye'nin nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık 14. şehridir.İç Anadolu Bölgesinde yer alan kent her geçen yıl  katettiği bariz gelişmelerle ülkenin en modern şehirleri arasındadır.Erciyes Dağının çevrelediği ve Kızılırmağın suladığı topraklaklar tarihte birçok medeniyetin beşiği olmuş,topraklarında nice İmparatorluklara şahitlik etmiştir.Günümüzde ise yine eski dönemleri aratmayacak kadar önemli ve hatırı sayılır bir konumdadır.Turizmden,eğitime,ulaşımdan sanayiye,tarımdan hayvancılığa ve daha birçok sektörde hizmet veren Kayseri firmaları ile ülke sınırlarını aşan bir üne sahip olmuştur Kayseri.Eğitim alanın da bünyesinde bulunan Devlet ve Vakıf Üniversiteleri ile her yıl önemli kapasitede öğrenci eğitime kazandırılmaktadır.Ticaret ve sanayide üst düzeylere hitap eden şehirde 6 tane büyük organize sanayi bölgesi bulunmaktadır.Başlıca sanayi kuruluşları;Hava İkmâl Bakım Merkezi,Erciyes Boru Sanâyii,Kayseri Tekstil Fabrikaları,Halı Fabrikaları,Dokuma ve İplik Fabriakaları,Elektrikli Fırın Makinaları Fabrikaları,Tank Tamir Fabrikası,Briket ve Traktör Fabrikaları gibi birçok sanayi kuruluşu sanayi sektörüne hizmet vererek yöre halkına ve yöredışı halka iş imkanları sunmaktadır.Ticarette de bir hayli gelişen il en önemli firmalar arasında 10 adet firmasını bulundurmayı başarmış ve ticaretin gelişmesine olanak sağlamıştır.Hava,kara ve demiryolllarında üst düzey teknolojik imkanlarla adeta Türkiye'nin köprüsü konumundadır.Doğudan batıya,kuzeyden güneye tüm bölgelerin güzergahı üzerindedir.Kayseri firmalarının sektör alanları bunlarla da sınırlı değildir.Tarımda modern araç-gereçlerle,özel gübrelemelerle ve bol sulama imkanlarıyla çok iyi ürünler yetiştilerek mahsul alınmaktadır.Meyve,sebze ve tahıl ürünleri bol miktarda elde edilerek dış bölgelere ihrac edilmektedir.Hayvancılıkta ise büyükbaş,küçükbaş, kümes hayvancılığı ve arıcılık gibi faaliyetler mükemmel sayılardadır.Özellikle bazı büyükbaş hayvanlar pastırma ve sucuk üretimi için yetiştirilmektedir ve bu bağlamda Türkiye'nin en güzel sucuk ve pastırması sağlanmaktadır.Sizler de firmanızla saymakla bitmeyen bu sektörler arasına dahil olmak veya mevcut konumunuzu sağlamlaştırmak  istiyorsanız ve güvenilir Kayseri firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak doğru potansiyeldeki firma ve kişilere direkt ulaşma yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

Kastamonu Firmaları Şehir Firmaları
 • 19.7.2017 16:34:04
 • 0 Yorum
 • 590

Kastamonu ili Gökırmak nehrinin bir kolu olan Karaçomak Deresi vadisinde gelişerek büyüyen bie kenttir.Orta derecede nüfusu,masmavi denizi,zengin Batı Karadeniz Kültürü ve mükemmel derecede güzel dağlarıyla Karadeniz Bölgesinin en güzel şehirlerinden birisidir.Sadece bulunduğumuz çağda değil eski yüzyıllarda da gözde kentlerden olmuş ve bünyesinde birçok insan popülasyonunun bulunduğu medeniyetleri barındırmıştır.Bu medeniyetlerden bazıları;Hititler,Kimmerler,Lidyalılar,Persler,Bizanslılar ve Osmanlı gibi toplumlardır.Özellikle Osmanlı Devleti zamanından  kalma mimarilerle ön plana çıkan kentte o dönemlerden kalma lezzetlerle de ön plandadır.Etli ekmek,Banduma,Mıklama,Paça, Ala pilav,Ekşili pilav gibi yemekler damakları süsleyen başlıca lezzelterdendir.Tüm bu güzelliklere doğal güzellikler de eklenince adeta cennet sayılan şehirlerden birisi olmaktadır.Kastamonu firmaları denilince aklımıza ormancılık,tarım,sanayi ve hayvancılık sektörleri başta olmak üzere bunun ki haricinde birkaç firma ile de şehre hizmet veren sektörler gelmektedir.Çok geniş ormanlık alana sahip olması yönüyle ormancılık çok fala gelişmiştir.Hayvancılıkta küçükbaş,büyükbaş ve kümes hayvancılığının yanısıra  arıcılıkta gelişmiştir.Bakır madeni rezervleri çıkarılmaktadır.Tarım sektöründe modern tarım araçlarının sayısı her geçen gün artmakta ve bununla birlikte meyve,sebze ve tahıl  ürünlerinin çoğu yetiştirilmektedir.Kastamonu firmalarının son yıllarda en fazla gelişme gösterdiği sektör hiç şüphesiz sanayidir.Tarımsal sanayi başta olmakla çelik fabrikaları, yem fabrikaları,şeker fabrikaları,süt ve tereyağı fabrikaları ve elektrikli motor fabrikası gibi fabrikalar sanayi sekötrüne can vermektedir.Sizler de firmanızla birlikte Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak her yıl daha da büyüyen ve gelişen firmalar arasında yerinizi alma ve geniş kitlelere ulaşma yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

Kars Firmaları Şehir Firmaları
 • 19.7.2017 15:31:29
 • 0 Yorum
 • 590

Kars,Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesininde bulunan ve bölgenin iklim bakımından en soğuk derecelerine sahip olan ilidir.Bu olumsuz hava şartları yaşamı kötü etkilese de  olumlu etkilerinin de olduğunu söyleyebiliriz.Truzim sektöründe oluşan bu olumlu gelişmeler kış aylarında ağırlanan turist miktarının artış göstermesiyle doğru orantılı olarak gelişmeye başlamıştır  ve her geçen yıl kış truzmi açısından ilerleme içerisindedir.Sadece kış turizmiyle değil çok eski dönemlerden günümüze gelen tarihi dokusuyla da Kültür turizmi merkezlerinden birisidir.Birçok topluluğun barındığı,birçok İmparatorluğun yuva kabul ettiği Kars ilinde Urartular,Persler,Selçuklular ve Osmanlı Devleti gibi toplumlar uzun yıllar hüküm sürmüştür.Yine o dönemlerden günümüze kadar gelen tarihi yapılar bu tezimizi kanıtlar bir niteliktedir.Ani Harabeleri,Katerine Köşkü, Havariler Kilisesi,Evliya Camii gibi yapıtlar bu tarihi eserlerden bazılarıdır.Kars firmalarının genel geçim sektör alanları ise tarım başta olmak üzere hayvancılık,sanayi ve ormnacılığa dayanmaktadır.Pamuk,şekerpancarı,fiğ,buğday,arpa ve tütün gibi tarım ürünleri yetişmektedir.Hayvancılık alanında geniş yaylaların,mer'aların, ve çayırların bol miktarda olması büyükbaş hayvancılık başta olmak üzere küçükbaş hayvancılığı da önemli oranda geliştirmiştir.Maden sektöründe birçok rezervin bulunmasına rağmen sadece tuz kaynakları aktif çıkarılmaktadır.Kars firmalarının son zamanda en fazla gelişme gösterdiği sektör alanı sanayi dersek yanılmış sayılmayız.Son on yıl içerisinde artış gösteren fabrikalarla sektöre can kazandırılarak yerli halka iş imkanları sağlanmaktadır.Eğer sizler de firmanızla birlikte gelişen ve büyüyen firmalar arasında yerinizi almak ve doğru potansiyele ulaşabilmek istiyor yada mevcut konumunuzu pekiştirmek istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak bu gibi isteklerinize giden yolda önemli bir adım atmış sayılabilirsiniz. 

Karaman Firmaları Şehir Firmaları
 • 19.7.2017 14:24:23
 • 0 Yorum
 • 583

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesinde yer alan Karaman ili çok eski dönemlerden günümüze gelen tarihi özelliklerinden dolayı önemli ticaret,sanat ve kültür merkezlerindendir.Milat öncesinden günümüze kadar süregelen tarihi serüveninde bir çok Medeniyetin himayesine girmiş ve önemli kilit roller üstlenmiştir.Coğrafi konumu,verimli topraklara sahip oluşu ve doğal güzellikleri, çeşitli toplulukların burayı yurt edinme sebeplerinden bazılarıdır. Coğrafi konumundan bahsedecek olursak,şehrin büyük bir kısmını ovalık alanlar oluşturmaktadır.Etrafını ise Toroslar ve Karadağ dağları çevreleyerek ile ayrı bir doğallık katmıştır.Çok eski zamanlardan günümüze kadar gelen eserlerden bazıları da Hatuniye Medresesi,Manazan Mağaraları,Mennan Kalesi,İncesu Mağarası,Karaman Kalesi gibi yerlerdir.Bu gibi doğal ve yapay güzelliklere bir de yöresel lezzetler eklenince yaşanılması en güzel kentler arasında gösterilmek Karaman ili için hiç de zor olmuyor.Karaman firmalarına da bakacak olursak temel ekonomik geçim sektörleri;tarım,tarıma dayalı sanayi,hayvancılık,ormancılık ve madencilik olarak karşımıza çıkıyor.Hayvancılık sektöründe küçükbaş ve kümes hayvanları yetiştiriciliği ön plandadır.Karaman koyunu  şüphesiz tüm Türkiye tarafından duyulan ve şehrin en öne çıkan özelliğidir.Buradan da anlaşılacağı üzere küçükbaş hayvancılıkta hatırı sayılır yollar katedilmiştir. Madencilikte linyit ve manganez rezervleri çıkarılmaktadır.Ormancılıkta ise şehrin üçte birinin ormanlık alana sahip olmasının verdiği avantajdan dolayı sanayi odunu, yakacak odun bol miktarda temin edilerek ekonomiye can verilmektedir.Karaman firmalarının hiç şüphesiz en genel geçim sektörü tarımdır.Kentin yarıdan fazla nüfusu tarımla uğraşmaktadır.Çok geniş ovalar,çayırlar ve meralarda kimyon,buğday,arpa,mercimek,ayçiçeği,soğan ve pancar gibi ürünlerin yanısıra bir çok meyve ve sebze de yetiştirilmektedir. Sizler de firmanızla birlikte tanınmak,tanındıkça geniş kitlelere ulaşabilmek ve seçkin Karaman firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak bu potansiyeldeki firmalara ve kişilere ulaşma yolunda önemli bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Karabük Firmaları Şehir Firmaları
 • 13.7.2017 18:27:40
 • 0 Yorum
 • 688

Türkiye'nin Batı Karadeniz kısmında yer alan Karabük,yüksek rakımlı yaylalar,tepeler,vadiler ve platolardan oluşur.Bölgesinin iklim özelliklerini az miktarda taşısa da genel manada taşımayan il de yazları sıcak ve kurak kışları oldukça soğuk bir iklim koşulları görülmektedir.Çok geniş ormanlık alana sahip olan ilde değişik ağaç türleriyle doğal güzellikler ve tarihi mekanlar ön plandadır.Tarihi Safranbolu Evleri ve Antik Kentleriyle yılın belli kesimlerinde turist ağırlayarak ekonomiye can vermektedir.Ayrıca Sanayileşmenin ilk temellerinin de atıldığı şehirdir.Gerek doğal konumu gerekse demiryolu üzerinde bulunduğunu için ilk demir ve çelik sanayisinin temellerinin atıldığı kenttir.Kentte bulunan Üniversitesi ile eğitime,spor kulübü ile de Türk Sporuna verdiği desteklerle de takdire şayan katkıları ülkemize sağlamaktadır.Karabük firmalarının genel geçim sektör alanlarına değinecek olursak başlıcaları;Tarım,Hayvancılık,Sanayi ve Ormancılık sektörleri üstüne kuruludur.Hayvancılıkta küçükbaş ve kümes hayvancılığı gelişmiştir.Süt ve süt ürünleri elde edilerek ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır.Tarımda buğday,arpa,şekerpancarı,armut,üzüm,elma ve incir gibi ürünlerin yanısıra birçok sebze de yetiştirlmektedir. Sanayide demir-çelik üretiminde Türkiye de ilkler arasındadır.Her yıl üretilen bu maddeler ihrac edilerek ekonomiye hatırı sayılır gelirler sağlanmaktadır.Karabük firmalarının bir geçim sektörü de ormancılıktır.Bolca çeşitli ağaçların bulunduğu ilde sanayi odunu,yakacak odun,mobilya odunu ve reçine üretilmektedir.Sizler de firma sahibiyseniz,gelişen ve büyüyen firmalar  arasında bulunmak istiyorsanız Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak arzu ettiğiniz kitleye ve potansiyele ulaşma yolunda sağlam bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Kahramanmaraş Firmaları Şehir Firmaları
 • 13.7.2017 17:44:50
 • 0 Yorum
 • 569

Akdeniz Bölgesinin doğudaki son ili olan Kahramanmaraş,dondurmasıyla ve eski tarihlerde insanlarının yazdığı kahramanlıklarla ön planda olan şehrimizdir.Kurtuluş Savaşında üstlendikleri destansı rollerle hafızalara kazınmıştır.Yabancı işgalcilere karşı sergiledikleri kahramanlıklar kitaplara ve şiirlere konu olmuştur.Tarihi zaferlerinin  yanısıra dondurma,biber ve tarhanasıyla da göz önüne çıkan kentte acı,tatlı,tuzlu birçok yöresel lezzet damakları süslemektedir.Bu lezzetlerden bazıları;Tarhana çorbası,
ekşili çorba,kısır köftesi,yavan köfte,et böreği,pancar sarması gibi lezzetlerdir.Bu yöresel lezzetlerin kökenleri çok eski dönemlere dayanmaktadır hiç şüphesiz.Birçok medeniyete yuva olmuş şehirde Hititler,Persler,Memlükler,Romalılar ve Selçuklular bu topraklarda hüküm süren medeniyetlerden bazılarıdır.Tüm bu güzelliklerin yanında doğal güzelliklerine de değinmezsek eksik bahsetmiş sayılırız.Kaplıcaları,ılıcaları,akarsuları,çayları ve yüksek dağları gibi doğal güzellikler kente ayrı bir değer katmaktadır.Kahramanmaraş firmaları denilince akla tarım,sanayi,hayvancılık,ormancılık ve ticaret alanlarında hizmet veren sektörler gelmektedir.Tarımda;buğday,arpa,mısır,nohut,pamuk,şekerpancarı  başta olmak üzere daha birçok ürün yetişmektedir.Hayvancılıkta geniş mer'a ve otlak arazilere sahip olduğundan dolayı küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık gelişmiştir.Sanayisi tarıma dayalı sanayidir ve bu doğrultuda gelişmektedir.Barit,linyit,demir gibi madenler çıkarılarak maden sektörüne kazandırılmaktadır.Kahramanmaraş firmalarının ormancılık alanındaki faaliyletleri ise geniş ormanlık alana sahip olmalarından dolayı yakacak odun ve sanayi odunu bolca temin edilerek sektöre can vermektedir.Sizler de firmanızla Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak her geçen gün daha da gelişen ve büyüyen firmalar arasında yerinizi alabilir ve doğru kitleye direkt ulaşabilme yolunda önemli bir adım atmış sayılabilirsiniz. 

İzmir Firmaları Şehir Firmaları
 • 13.7.2017 17:03:37
 • 0 Yorum
 • 632

İzmir,Ege Bölgesinde bulunan bölgesinin en büyük Türkiye'nin ise 3. büyük şehridir.Egenin incisi sayılan şehir;cağdaş,iyi gelişmiş ve modern şehirlerin başında gelir. Topraklarında farklı kültürlere,inanışlara,örf ve adetlere sahip insanlar yıllarca bir arada barınmaktadır.Eski dönemlerde de önemli ticaret mekanlarından birisi olmuş verimli ve zengin topraklarında çeşitli medeniyetleri barındırmıştır.Topraklarının büyük bir bölümünün denize kıyısı olmasının yanında geri kalan kısımları dağlar,göller,akarsular ve ovalarla çevrelenmiştir.Eski dönemlerden kalma tarihi yapılar toprakları süslemekte ve turistlere seyir sunmaktadır.Bu tarihi yapılardan bazıları;Efes Antik Kenti,Meryem Ana Kilisesi,Selçuk Kalesi,Phokaia Antik Kenti,Agora,Hadrian Tapınağı ve Artemiz Tapınağıdır.Bu tarihi mekanların yanında doğal lezzetlere de değinmeden geçmek olmaz tabikide.Keşkek,zerde,sura,izmir köftesi,mücmeri,radika salatası gibi lezzetler tadanları hayran bırakan türden lezzetlerdir. İzmir firmalarına bakacak olursak genel sektör alanları;Truzim,Sanayi,Maden,Tarım ve Hayvancılık alanları üzerinedir.Haycancılıkta küçükbaş hayvancılıkla beraber arıcılık gelişmiştir ve bazı ilçelerde balıkçılık da yapılmaktadır.Maden sektöründe civa,tuz,perlit ve linyit gibi rezervler bol miktarda bulunmakta ve çıkarılmaktadır. Sanayi bakımında en fazla gelişen 3. şehirdir.Gıda,tütün,dokuma,kimya,metal eşya,ayakkabı,kağıt ve mobilya sanayisi başta olmak üzere bu gibi sanayi kuruluşları sektör çatısı altında hizmet vermektedir.İzmir firmalarının en fazla gelir elde ettikleri sektörlerden birisi de Truzimdir.Yılın belli aylarında ağırladığı hatırı sayılır turist kafileleriyle ekonomiye can vererek döviz kazancı sağlanmaktadır.Tüm bunlarla birlikte ulaşım gelişmiş ve yeni nesil teknolojik sistemlerle şehir içi ve şehirler arası ulaşım sağlanmaktadır.Sizlerde firmanızla büyümek,büyüdükçe gelişmek,geliştikçe de yerinizi sağlamlaştırmak istiyorsanız ve seçkin İzmir firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak bu emellerinize giden yolda doğru kitleye anında ulaşabilecek potansiyele kavuşabilirsiniz.

İstanbul Firmaları Şehir Firmaları
 • 13.7.2017 15:53:39
 • 0 Yorum
 • 549

Türkiyenin'nin açık ara en büyük şehri,iki kıtayı birbirine bağlayan eşsiz konumu,dillere destan tarihi ve eserleri ile en önde olan;sadece Türkiye'nin değil Dünyanın da en güzel şehirlerinden birisidir İstanbul.Eşi bulunmayan tarihi yapıları barındıran,benzeri nadir olan adaları bünyesinde bulunduran ve mükemmel bir boğazın sahibi olan şehrimiz topraklarında yazılan destanlara ilk elden şahitlik etmiş ve birçok tarihi kitaba konu olmuştur.Sadece bulunduğumuz yüzyılda değil daha önceki yüzyıllarda da gözde bir konuma sahip olmuş bir İmparatorluğun çöküp bir İmparatorluğun en sağlam temelinin atıldığı mekan olmuştur.Topraklarında bulunan camiiler,kiliseler,manastırlar,müzeler eski dönemlerin izlerini taşıyan en güzel eserlerdir.Nüfus,ekonomi,sosyal,kültürel ve manevi bakımdan Dünyanın sayılı şehirlerindendir.Sadece nüfus bakımından birçok ülkeden daha fazla yoğunluğa sahip olmasının yanısıra Ekonomi Devi ve Kültür Başkentidir.İstanbul firmaları sayılı Dünya firmaları arasında yerini almış,almakla kalmayarak piyasaya yön verenlerden olmuştur.Sanayi ve ticaret başta olmak üzere bütün sektörlerde söz sahipliği vardır.Türkiye üzerinde bulunan sanayi kuruluşlarının yarısı İstanbul merkezli kuruluşlardır.Makina.taçhizat,imalat sanayi başta olmak üzere birçok sanayi kuruluşu bu sektörde en önde hizmet vermektedir.Balıkçılıkta Türkiye'nin ve Marmara bölgesinin merkezidir.Hayvancılıkta şehrin genel ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olmasada yadırganamayacak çoklukta besleme yapılmaktadır ve süt ürünleri ihtiyacı giderilmektedir.İstanbul firmaları ticarette ülkenin bir numarasıdır.Dış ülkelerle yapılan ticaretlerle gerek şehir gerekse ülke ekonomisine hatırı sayılır destek sağlamaktadır.Ulaşım sektörüne de bakacak olursak üst düzey bir grafikle yine Türkiye'nin bir numarasıdır.Denizde,havada,karada ve demiryolunda hayata geçirilen projeler mükemmelliyet teşkil etmekle birlikte şehir insanlarına müthiş bir kolaylık sağlamaktadır.Üst düzey teknolojilerle yapılan bu sistemlerin her geçen gün daha iyileri proje edilmekte ve hayata kazandırılmaktadır.Eğer firma sahibiyseniz bu dudak uçuklatan seviyelerde olan İstanbul firmaları arasında yerinizi korumak yada yeni bir yer edinmek istiyorsanız Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak geniş kitlelere ve potansiyele ulaşarak arzularınıza bir adım daha yaklaşmış sayılabilirsiniz.

Isparta Firmaları Şehir Firmaları
 • 13.7.2017 14:28:57
 • 0 Yorum
 • 616

Ülkemizin Akdeniz Bölgesinde yer alan ve Gül denilince aklımıza gelen şehirdir Isparta.Bünyesinde Türkiye'nin en büyük 4. gölü olan Eğridir gölünü ve bunun yanında orta ve küçük büyüklükteki gölleri bulundurmasıyla 'Göller Bölgesi' nin merkezi konumumdadır.Sadece göllerle değil etrafını çevreleyen dağlarla da ön planda olan Isparta,adeta doğal güzelliklerin merkezi halindedir.İlin engebeli ve yüksek rakımlardaki topraklarında Türkiye'nin en güzel gülleri yetişmektedir.Gül yetiştiriciliğinde elverişli iklimi ve coğrafi yapısının da etkisi yadırganmayacak derecede fazladır.Ayrıca doğal güzellikleriyle sınırlı kalan bir kent değildir Isparta.Çok eski dönemlerden günümüze kadar gelen tarihi yapılar şehre ayrı bir güzellik katmaktadır.Antiocheia Antik Kenti,Dündar Bey Medresesi,Adada Antik Kenti ve Eğridir Kalesi gibi mekanlar bu tarihi yapılardan bazılarıdır.Bu özelliklerinden sonra  Isparta firmalarına da bakacak olursak;temel ekonomisi tarıma dayanır.Tarım sektörünün yanında hayvancılık,madencilik,orta seviyede sanayi ve ormancılık sekötürleri de şehir ekonomisine katkıda bulunmaktadır.Maden sektöründe Türkiye'nin en fazla kükürt rezervinin çıkarıldığı kent konumundadır ve kükürt dışında kömür,sodyum,arsenik ve manganez gibi rezervlerde çıkarılmaktadır.Sanayi bakımından tarım merkezli sanayi söz konusudur.Gülyağcılığı,dokumacılık,orman ve gıda sanayi başta olmak üzere daha farklı sanayi hizmetleri de bu sektöre hizmet vermektedir.Isparta firmalarının en fazla gelirin elde edildiği sektör tarımdır.Bu sektörde tahıl ürünleri en fazla ekilir ve ayrıca haşhaş tohumu,gül gibi üretimlerde fazlalıktadır.İlin sektör alanı az önce değindiğimiz sektör alanlarıyla da sınırlı değildir.Ormancılık  sektöründe şehrin orman alanlarının fazla olması etkisiyle sanayi odunu,yakacak odun ve reçine elde edilmektedir.Sizler de firmanızla gelişerek büyümek,geniş kitlelere ulaşabilmek ve seçkin Isparta firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak bu gibi isteklerinize giden yolda önemli bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Iğdır Firmaları Şehir Firmaları
 • 12.7.2017 13:27:38
 • 0 Yorum
 • 623

Türkiye'nin en doğusunda Ağrı Dağının eteklerinde büyüyen ve üç ülke sınırlarına komşu olan Iğdır ilimiz Aras Nehri boyunca topraklarını genişletmektedir.Bir yanında Ağrı Dağı,bir tarafında Aras Nehri ile doğal ve eşine az rastlanır bir güzelliğe sahiptir.Doğu Anadolu bölgesinde bulunmasına rağmen bölgenin getirdiği iklim ve bitki örtüsü özelliklerinden aykırı olarak farklılıklar göstermektedir.Kendi topraklarına has gösterdiği iklim ve toprak özellikleri bakımından ayrıcalıklı sayılacak bir kent konumundadır.Eski dönemlerden kalma tarihi yapılar bu topraklarda çeşitli medeniyetlerin yurt edindiklerinin göstergesi halindedir.Harmandöven Kervansarayı,Koçbaşı Mezarları,Karakale Harabesi,Ahura Harabeleri gibi eserler bunlardan bazılarıdır. Bunlarla birlikte doğal güzelliklerin de bulunması şehrin güzelliğine güzellik katmaktadır.Iğdır firmalarının genel geçim sektör alanları;tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır.Sanayi çok az gelişmiştir.Geniş otlak alanların ve yaylaların bulunmasıyla küçükbaş hayvancılık yaygındır ve ticareti yapılmaktadır.Hayvanlardan elde edilen sütlerden ise çeşitli gıdasal ürünler yapılmaktadır.Tarım sektöründe ise Aras Nehrinin suladığı Ovalar toprağı verimleştirmiş ve pamuk,şekerpancarı,buğday,arpa ve bunların dışında çeşitli meyve ve sebzeler de yetişmektedir.Firma sahibiyseniz ve güvenilir Iğdır firmaları arasında yerinizi almak yada mevcut konumunuzu sağlamlaştırmak istiyorsanız Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak istediğiniz kitleye ve potansiyele ulaşma yolunda ciddi adım atmış sayılabilirsiniz.

Hatay Firmaları Şehir Firmaları
 • 12.7.2017 11:48:59
 • 0 Yorum
 • 633

Türkiye'nin en Güneyinde bulunan ve Akdeniz Bölgesinde yer alan Hatay,bilinen en eski tarihlerden günümüze kadar gelen yerleşim merkezlerinden birisidir.Yapılan kazılarda çok çok eski zamanlardan günümüze kadar gelen tarihi kalıntılar bulunmaktadır.Bu kalıntılar değişik kültürlerin,inanışların ve farklı yönetim şekillerinin olduğu zamanları anlamamıza, hakkında fikir yürütmemize olanak sağlıyor.Şuan bile bünyesinde barındırdığı farklı insan topluluklarıyla ülkenin en çok gıpta edilen şehirleri arasındadır.Farklı etnik kökendeli insanlar Hatay ilinin sağlam Kültür değerlerini oluşturuyor ve bu yönüyle örnek olmaya devam ediyor.Eski dönemlerden günümüze kadar gelen yapılardan bazıları;St Pierre Kilisesi,Habibi Neccar Camii,Titus Kaya Tüneli,Aziz Pavlus Kilisesi ve Antakya kalesi gibi yapılardır.Bunlarla birlikte farklı etnik kökenlerin yöresel lezzetleri de Hatay'ın mutfak kültürünü zenginleştirmiş ve doğallığına doğallık katmıştır.Kaytaz böreği,kepse pilavı,zahter salatası,abugannuç ve hiç şüphesiz çoğu kişi tarafından bilinen Hatay Künefesidir.Böyle yerli güzelliklere değindikten sonra kentin ekonomik yapısını oluturan Hatay firmalarının sektör alanlarına bir göz atacak olursak genel olarak sistem; sanayi,tarım,truzim,ormancılık ve ticaret sektörleri üzerine kuruludur.Her geçen gün daha da gelişen sanayisinde un,gübre,dokuma,deri,yağ,mazot,akü,otomobil yedek parçaları gibi fabrikalar sektöre hizmet veren fabrikalardan bazılarıdır.Ormancılıkta ise zengin ormanlık alanlarına sahip olmasından dolayı yakacak,sanayi odunu ve reçine vb ihtiyaçlar  bolca karşılanmaktadır.Çok verimli topraklara sahip olmasından dolayı Hatay firmalarının en çok gelir elde ettiği sektörden birisi de tarımdır.Modern tarım araç-gereçleri ve bol sulama kaynaklarıyla çokça miktarda üretim yapılmaktadır.Pamuk,yerfıstığı,pirincin haricinde tahıl, meyve-sebze gibi ürünler oldukça fazla üretilmektedir.Sizler de firmanızla her geçen gün gelişerek büyüyen ve piyasada aktif olan Hatay firmaları arasında bulunmak veya mevcut yerinizi sağlamlaştırmak istiyorsanız Firmalar Reberi'ne ücretsiz kayıt yaparak bu isteklerinize giden yolda ciddi bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Hakkari Firmaları Şehir Firmaları
 • 12.7.2017 10:56:58
 • 0 Yorum
 • 638

Doğu Anadolu Bölgesinin küçük yerleşim yerlerinden birisi olan Hakkari ili Türkiye'nin en sarp ve dağlık bölgelerinden birisine sahiptir.Şehir sınırları iki ülke sınırlarına komşudur.Çok yüksek ve engebeli dağlarından doğal Çaylar akmaktadır ve göller birikmektedir.Nehil Çayı ve Gelyana Gölü bu çay ve göllerin en büyükleridir.Konumu itibari ile de çeşitli medeniyetlere şahitlik etmiş uzun yıllar hüküm sürülen bu medeniyetlere yuva olmuştur.Moğollar,Abbasiler,Persler ve Osmanlı Devleti bu medeniyetlerden bazılarıdır.Yöresel lezzet çeşitliliği azdır.En bilinen lezzetleri gulul ve kepaye adı verilen yemeklerdir.Hakkari firmalarına baktığımızda ekonomik sektör alanları tarım,hayvancılık ve ormancılıktır.Tarımda buğday başta olmak üzere arpa,mısır,nohut,fasulye gibi ürünler de yetişmektedir. Ormancılıkta ise en fazla olarak yakacak odun elde edilmektedir.Hayvancılık sektörü kent ekonomisinin temelini oluşturmaktadır.Geniş otlak alanlarının bol olması, bolca su kaynaklarının olması gibi etmenler bu sektörün gelişmesine önayak olmuştur.Küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır ve arıcılık gelişme içerisindedir.Sizler de  firma sahibiyseniz,güvenilir Hakkari firmaları arasında yernizi almak veya sağlamlaştırmak istiyorsanız Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak bu isteklerinize giden yolda ciddi bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Gümüşhane Firmaları Şehir Firmaları
 • 12.7.2017 10:09:04
 • 0 Yorum
 • 590

Gümüşhane ili Ülkemizin Doğu Karadeniz kısmında yer alan ve ülkenin nüfus yoğunluğu bakımından küçük olan şehirlerindendir.Şehrin etrafı yüksek rakımlı dağlarla ve mer'alarla çevrilidir.Eski tarihlerde İpek Yolu adı verilen önemli ticaret yollarından birisi üzerinde olması ve zengin Gümüş Madeni ocaklarından dolayı ön plana çıkan kenttin topraklarında eski dönemlerde birçok toplum yaşamıştır.Doğal yapılarıyla da öne çıkan şehirde bu yapılardan bazıları;Karaca Mağarası,Tomara Şelalesi,Zigana Geçidi,Santa Harabeleri gibi yerlerdir.Doğal yapılarının yanında yöresel yöresel lezzetlerinde bulunması güzellikleri ikiye katlıyor.Un Harlesi Çorbası,Yavan Çorbası,Patates Kavurması,Yergök Dolması,Sütlü Haşıl gibi damaklara layık lezzetler yöresel yemeklerin bazılarıdır.Gümüşhane firmalarına bakacak olursak genel ekonomisi tarıma dayanır.Bununla birlikte maden,hayvancılık ve ormancılık sektörleri de faaliyet içerisindedir.Hayvancılık gelişme sürecinde olsa da çok fazla yeşil alana sahip olması ve geniş
mer'aların bulunması bu gelişmeyi hızlandırıyor.Ormancılıkta yine çok fazla ormanlık alanının ve çeşitli ağaç türlerinin bulunmasıyla sanayi odunu, tomruk ve yakacak odun elde edilmektedir.Sanayi pek fazla gelişmemiştir.Sarp ve engebeli arazi şartları bu gelişememenin başlıca etmenlerindendir. Gümüşhane firmalarının en iyi denilebilecek sektör alanı tarımdır.Tahıl ürünleri,mercimek,şeker pancarı,patates ve bunların yanında çeşitli meyvelerin yetiştirilmeleri yapılmaktadır.Maden sektörüne bakacak olursak bu alanda çok zengin gümüş madeninin olması göze batıyor.Ancak bu maden rezervleri çeşitli nedenlerden dolayı çıkarılamamaktadır.Sadece az miktarlarda kömür ve linyit çıkarılmaktadır.Sizler de firmanız ile güvenilir Gümüşhane firmaları arsında yerinin almak ve geniş kitlelere hitap edebilmek istiyorsanız Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak istediğiniz potansiyele ulaşabilirsiniz.

Giresun Firmaları Şehir Firmaları
 • 12.7.2017 09:21:05
 • 0 Yorum
 • 608

Karadeniz Bölgesinde mavi ve yeşilin en çok yakıştığı şehirlerinden birisidir Giresun.Yarımada üzerine kurulu olan şehir yaylaları,fındığı ve çaylarıyla ön plana çıkan şehirlerimizdendir.Doğal güzellikleriyle gözlere hitap eden şehrin etrafını dağlar,vadiler ve dik kıyılar  çevrelemiştir.Yüksek rakımdaki yaylaları,dağ zirveleri eşsiz güzellikte ve görülmeye değer yerlerdir.Çok fazla yağış alan şehirlerden birisi olduğu için oldukça fazla yeşil ve ormanlık alana sahiptir.Bu gibi doğal güzelliklerin bol miktarda bulunması tabiki de yerli ve yabancı turistlere ilgi odağı olmuş durumdadır.Yılın belli kesimlerinde ağırladığı turistlerle ekonomiye kaynak sağlanıyor.Giresun firmalarının genel geçim sektör alanları tarım,tarım merkezli sanayi ve balıkçılık alanlarındadır.Sanayisi gelişmemiştir.Ormancılık alanında geniş bir ormana  sahip olmasından dolayı bu sektörden ciddi bir gelir elde edilmektedir.Kurşun,kaelon,çinko,demir gibi maden rezervleri de çıkarılarak maden sektörüne hareketlenmeler getirlimektedir.Balıkçılık kentin ön önemli geçim kaynağı olmasıyla birlikte diğer şehirlere de dağıtımlar yapılarak hatırı sayılır ekonomik gelir elde edilmektedir.Giresun firmalarının en fazla gelir elde ettiği sektör tarımdır.Fındık ve çay üretimi bakımından sadece Türkiye'nin değil,Dünya'nın da ilk sıralarında yer almaktadır.Bunların yanısıra meyve ve sebze yetiştiriciliği de yapılmaktadır.Lezzetiyle de ön planda olan Giresun fındığı,Dünya ülkelerine önemli miktarlarda ihrac edilmektedir.Firmanız ile Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak Giresun ilinin seçkin firmaları arasında yerinizi alma doğrultusunda istediğiniz potansiyeldeki kişilere veya firmalara ulaşabilir,bu gibi arzularınıza bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Gaziantep Firmaları Şehir Firmaları
 • 11.7.2017 14:09:04
 • 0 Yorum
 • 551

Gaziantep,Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük,Türkiye'nin ise 8. büyük şehridir.Kurtuluş Savaşı dönemlerinde bölgedeki diğer iller gibi Gaziantep ili de gösterdiği dillere destan mücadeleleriyle bilinir ve tanınır.Bununla birlikte şehrin tanınma özelliklerinin başında şüphesiz geniş yöresel lezzetlere sahip olması gelmektedir.Çok fazla çeşitliliğin bulunduğu Antep sofraları hem göze hemde damağa hitap etmeleriyle bilinirler.Bu lezzetlerden bazıları;Yuvalama,içli köfte,lahmacun,patlıcan kebabı,baklavası ve farklı kebap çeşitleridir.Eşsiz destanı,yöresel lezzetleri gibi öne çıkan özelliklerinin yanısıra tarihi yapılarıyla da yerli ve yabancı turistleri ağırlayan Gaziantep'te;Zeugma Antik Kenti,Gaziantep Kalesi,Arkeoloji Müzesi,Zincirli Bedesten,Etnografya Müzesi gibi mekanlar bu tarihi yerlerden bazılarıdır.Hamam kültürü ile de şarkılara ve şiirlere konu olan şehir bünyesinde bir çok hamam bulundurmasıyla da ön plandadır.Gaziantep firmalarının başlıca ekonomik sektörlerine bakacak olursak en başı sanayi sektörü çekmektedir.Geniş düzlük alanlara ve zengin yatırımcılara sahip olan ilde 6. ve 7. organize sanayi bölgelerindeki fabrikalar aktif olarak çalışarak yerli halka iş imkanı sunuyor.Sanayi alanındaki gelişmeleriyle  ülkenin ilk on şehri arasında bulunuyor ve Yurtiçi-Yurtdışı sevkiyatlar yapılıyor.Halı ve kilim fabrikaları,dokuma fabrikaları,yağ fabrikaları,tahıl ürünleri fabrikaları bunlardan bazılarıdır.Tarım alanında da üst düzeylerde seyir eden bir grafiği var şehrin.Türkiye de en fazla Antep Fıstığı üretitimi yapılmasıyla birlikte incir,mısır,zeytin ve birçok meyve ve sebze üretimi de yapılmaktadır.Gaziantep firmaları bu sektörlerin haricinde küçükbaş hayvancılık önde olmakla birlikte büyükbaş hayvancılık ve kümes hayvanları da yetiştirerek Hayvancılık sektöründe önemli hizmetler içerisindedir.Sizler de gelişerek büyümek,doğru potansiyeldeki  doğru kişilere ulaşabilmek ve seçkin Gaziantep firmaları arasında yerinizi alabilmek istiyorsanız, Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak bu hayallerinize giden yolda önemli bir adım atmış sayılablirsiniz.

Eskişehir Firmaları Şehir Firmaları
 • 11.7.2017 13:07:21
 • 0 Yorum
 • 553

Çok çeşitli bir Coğrafi güzelliğe sahip olan Eskişehir ili;çok geniş düzlüklere, bunları çepeçevre saran ormanlıklara ve dağlara sahiptir.İç Anadolu bölgesinin en büyük nüfuslarından birisine ve öğrenci kapasitesitesine sahiptir.Ağırladığı turist sayısındaki bariz artışlar görenleri ve duyanları hiç şaşırtmıyor.Her geçen yıl daha da büyüyen şehir ve bununla doğru orantılı olarak kültürel,sanatsal ve sosyal yapısı ile en gözde şehirler arasına ismini kazıyor.Kentte bulunan iki adet Üniversite,ülkenin eğitim ve kültürel düzeyine ciddi oranda katkı sağlıyor.Yapılan sanatsal, sosyal festivaller ve eğlenceler de olumlu sosyalleşmelere etki ediyor.Günümüzde olduğu gibi eski zamanlarda da önemli kilit roller üstlenen Eskişehir,Persler,Lidyalılar,Romalılar,Selçuklular ve Osmanlı Devleti gibi topluluklara ev sahipliği yapmıştır.Osmanlı İmparatorluğunun temellerinin atıldığı dönemlere ve Kurtuluş Savaşında büyük savaşlara şahitlik etmiştir.Bu gibi özelliklerine değindikten sonra Eskişehir firmalarının genel geçim sektör alanlarına bakacak olursak başta sanayi olmak üzere tarım,hayvancılık,madencilik ve ulaşım sektörlerinde gelişmiş durumda ve gelişmeye devam etmektedir.En büyük sanayi faaliyetleri inşaat ve imalat sanayisi alanlarındadır.Bunlarla  birlikte uçak motor fabrikası,çimento fabrikası,uçak bakım tesisleri,un fabrikaları,kremit ve tuğla fabrikaları gibi birçok fabrika sanayi sektörüne hizmet  vermektedir.Sanayiden sonra tarım sektörü il de ikinci en büyük gelirlerin elde edildiği alandır.Yeni nesil teknolojik tarım araçlarıyla çok fazla üretime imza atılarak dışarı şehirlere sevkiyatlar yapılmaktadır.Eskişehir firmalarının bu sektörlerin dışında küçükbaş hayvancılık  ve kümes hayvanları yetiştiriciliği ile birlikte arıcılıkta da en üst düzeylerde seyrederek Hayvancılık sektörünü el üstüne çıkarmış bir haldedir.Tüm bu sektörlerle birlikte ulaşımda; demir,hava ve kara yollarındaki gelişmelerde de en üst düzeylerde olan bir kent konumundadır.Sizler de her geçen yıl büyüyerek gelişen,geliştikçe ülke sınırlarını aşan bir düzeye doğru ilerleyen Eskişehir firmaları arasında yerinizi almak ve sağlamlaştırmak istiyorsanız Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak doğru potasiyeldeki doğru insanlara ve firmalara ulaşabilir,firmanızı seçkin firmalar arasına dahil edebilirsiniz.

Erzurum Firmaları Şehir Firmaları
 • 11.7.2017 11:40:32
 • 0 Yorum
 • 603

Nüfus bakımından Doğu Anadolu bölgesinin en büyük 3.Türkiyenin ise en büyük 29. şehri olan Erzurum, tarihi eserleri ve kış sporları tesisleriyle tanınmaktadır.'Dadaşlar Diyarı' olarak da adlandırılan ilimiz deniz seviyesinden çok fazla bir yüksekliğe sahip olan yerleşim yerlerindendir.Dumlu ve Palandöken dağları ile çevrilmiştir ve bu dağlarda bulunan kayak merkezleri kış aylarında hatırı sayılır bir turist ağırlamaktadır.Geniş bir yüzölçümüne ve oldukça soğuk bir iklime sahiptir.Yüksek rakımlara sahip olmasının getirdiği güzelliklerden bazıları, eşsiz yaylaları ve dağlık alanlarıdır.Görenleri büyüleyen bu eşsiz güzellikler yöresel tatlarla birleşince Erzurum ili eşi bulunmaz bir değere sahip oluyor.Meşhur cağ kebabı,aşotu çorbası,lalanga,lor dolması ve kadayıf dolması lezzetlerin çoğu neredeyse tüm Türkiye tarafından bilinmekte ve sofralarda yerini almaktadır.Erzurum firmalarına bakacak olursak sanayi yeni gelişmektedir.Tarım,ormancılık,turzim ve hayvancılık en büyük ekonomik gelirlerin elde edildiği sektörlerdir.Tarım alanında iklimin soğuk olmasından dolayı pek fazla çeşitlilik olmasa da çavdar,arpa,pancar,mercimek,korunga gibi ürünlerle birlikte az miktarlarda elma,armut,erik ve vişne gibi meyvelerde yetişmektedir.Hayvancılık sektörü şehrin en fazla ekonomik kazancın elde edildiği alandır.Koyun,keçi,sığır gibi hayvanların yanısıra arcılıkta yapılmakta ve bunlar çok ileri seviyelerdedir.Maden rezervleri çok fazla olmasa da civa,çinko,alçıtaşı,kömür gibi yataklar bulunmakta ve çıkarılmaktadır.Erzurum firmaları arasında yerinizi almak,sektörlerde seçkin konumlarda bulunmak ve doğru kitleye ulaşmak istiyorsanız firmanızla Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak bu gibi isteklerinize ulaşabilir,güvenilir firmalar arsında yerinizi alabilirsiniz.

Erzincan Firmaları Şehir Firmaları
 • 11.7.2017 10:47:50
 • 0 Yorum
 • 596

Erzincan,ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinin Kuzeyinde yer alır.Fırat Havzası olarak adlandırılan bölgenin içerisinde bulunan kent çok eski tarihlerden günümüze kadar gelen süreçte değişik toplumlara ev sahipliği yaparak yuva olmuştur.Bu bağlamda eski kültür merkezlerinden birisidir.Hititler,Mengücekliler,Persler ve Romalıların yanısıra Osmanlı Devleti dönemlerinde kilit roller üstlenen ilimiz Mengücekliler döneminde de topluma uzun yıllar Başkentlik yapmıştır.O dönemlerden kalma tarihi yapılar ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır.Dünyanın en büyükleri arasında gösterilen kanyonu,bununla birlikte ılıcaları, kaplıcaları,şelaleleri,kervansarayı,türbeleri,hamam ve camiileri bu turistik alanlara örnek gösterilebilir.Tabiki yöresel lezzetlerine de değinmeden geçemeyiz.Evelik dolması,tatar böreği,haşıl,kesme çorbası ve keşkek gibi lezzetler yörenin tadılması gereken yemeklerinden bazılarıdır.Erzincan firmalarının genel ekonomik sektörleri;tarım,hayvancılık,orta büyüklükteki sanayisi ve madendir.Krom,manganez madenlerinin yanında demir,linyit,ve tuz başlıca madenlerdir.Sanayi bakımından büyüme içerisinde olan ilde iplik,yem,dokuma,metal eşya sanayisi bu sektöre can veren başlıca alanlardandır.Tarım sektöründen en fazla gelir elde edilmektedir.Türkiye'nin tahıl ambarlarından birisi olan kentte bununla birlikte hemen hemen her türlü meyve ve sebze de yetişmektedir.Bu yetiştirmelerin öenmli bir kısmı dışarıya gönderilerek ekonomiye ciddi bir gelir sağlanmaktadır.Hayvancılık ise Erzincan firmalarının tarımdan sonraki en genel geçim kaynağıdır.Geniş çayırlara sahip olması yönüyle küçükbaş,büyükbaş ve binek hayvancılığında oldukça ileri seviyelerdedir.Sizler de firmanız ile büyüyen ve gelişen firmalar arasında yerinizi alarak geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak bu gibi isteklerinize giden yolda önemli bir adım atabilirsiniz.

Elazığ Fİrmaları Şehir Firmaları
 • 11.7.2017 09:54:36
 • 0 Yorum
 • 536

Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Elazığ ili nüfus yoğunluğu bakımından ülkenin 36. büyük şehridir.Adını aldığı geniş ova üzerinde büyüyen şehir,iki tarafını çeviren baraj gölleri ve güney sınırlarını bir duvar gibi çevreleyen Toroslar ile doğal güzellikleri bünyesinde barındırıyor.'Gakkoşlar Diyarı' olarak da adlandırılan il yemekleri,el sanatları,yöresel kıyafetleri ile ön plana çıkıyor ve hatta yöresel lezzetleri olarak ülkenin en çeşitli ikinci sofrasına sahiptir.Bu lezzetlerden bazıları;Dolanger,Sırrın,Kelecoş,Yuvalama,Palita gibi yemeklerin yanısıra kahvaltıları ve çorbaları da görmeye ve tatmaya değer lezzetlerdir.Sadece lezzetlerinden
bahsedersek eksik bahsetmiş sayılırız.Lezzetlerinin haricinde doğal güzellikleri de bir hayli göz kamaştırıyor.Çırçır Şelalesi,Harput Kalesi,Hazar ve Keban Gölleri bu doğal güzelliklerden sadece birkaç tanesidir.Elazığ firmaları denilince aklımıza Sanayi,Tarım,Hayvancılık ve Madencilik gibi birçok sektör alanlarında hizmet veren firmalar aklımıza geliyor.Sanayi alanındaki gelişmelere bakacak olursak Türkiye'nin en büyük Hidroelektrik Santraline ve çok geniş maden yataklarına sahip olması bu sektörü el üstünde tutulan bir derecelere getirmiştir.Bu sektörde bulunduğu bölgede de önemli bir yere sahiptir hiç şüphesiz.Maden sektöründe çok zengin rezervlere sahiptir.Bakır,krom,betonit gibi madenlerin yanısıra sülfirik asit,prit tüvenan cevher istihsal edilmektedir.Elazığ firmalarının sanayi ve madenle sınırlı kalan bir ekonomik yapısı söz konusu değildir.Geniş mer'alara sahip olması yönüyleküçükbaş ve büyükbaş hayvancılık gelişmiştir.Akarsu,göl bakımından zengin olmasının en büyük etkilerinden birisi de tarımın gelişmesine olan etkisidir.Tarım ürünlerinde her yıl buğday,arpa,sarımsak,pamuk,ceviz,kayısı ve badem gibi ürünler bol miktarlarda yetişmektedir.Firma sahibiyseniz, her gün daha da 
gelişen ve büyüyen Elazığ firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak bu gibi isteklerinize giden yolda önemli bir adım atıp istediğiniz kitleye doğrudan ulaşabilirsiniz.

Edirne Firmaları Şehir Firmaları
 • 10.7.2017 14:52:46
 • 0 Yorum
 • 596

Ülkemizin en Batısında yer alan ve sınırları içerisinde bulunduğu Marmara Bölgesinin Trakya kısmında olan Edirne ilimiz,tarihin değişik zamanlarında üstlendiği kritik ve stratejik önemle ön plana çıkmış ilimizdir.Bir çok medeniyetin yanısıra Osmanlı Devleti zamanında da İmparatorluğa uzun yıllar Başkentlik yapmış,şehzadelerin yetiştiği sancaklardan olmuştur.Çeşitli savaşlara ve toplumlara şahitlik etmiştir.O zamanlardan kalan camiiler,ziyarethaneler,türbeler ve değişik dinlerin ibadet mekanları zamanında burada yaşayan insan popülasyonunun somut örnekleridir.Bu mekanlardan bazıları;Selimiye Camii,Arkeoloji ve Etnografya Müzesi,Külliye Sağlık Müzesi,Makedonya Kulesidir.Yine o dönemlerden günümüze gelen çeşitli lezzetlerle damakları süsleyerek her yediğimiz yemekle tarihi güzellikleri birkez daha canladırmaktadır.Edirne firmalarına bakacak olursak ekonomik gelir sektörleri arasında tarım,ormancılık,hayvancılık,maden ve gelişmekte olan sanayi bulunmaktadır.Maden alanında en çok sahip olduğu rezerv linyittir.Belli başlı ilçelerinden çıkarılan bu madenle ekonomik bütçeye katkı sağlanmaktadır.Ormancılıkta,şehir topraklarının üçte birinin orman olmasının etkisiyle orta seviyede bir gelişme söz konusudur.Hayvancılıkta ise küçükbaş ve kümes hayvanları yetiştiriciliği yapılıyor,süt ve süt ürünleri elde edilerek dağıtımı yapılıyor.Yetersiz otlak alanları olmasa da bu sektör önemli ilerlemeler katetmiş ve katetmektedir.Bereketli topraklar,elverişli araziler Edirne firmalarının Tarım sektöründe en büyük ekonomik kaynak sağlmasında çok önemli bir etken olmuştur.Yetiştirilen tahıl ürünleri,meyve ve sebze ürünleri bol miktarda olup çevre ülkelere ve yurtiçine dağıtımları yapılmaktadır.Firmanız ile büyüyen ve gelişen firmalar arasında olmak,gerekli potansiyeldeki insan ve firmaya ulaşabilmek için Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak bu gibi hayallerinize giden yolda ciddi ve doğru bir karar vermiş olursunuz.

Düzce Firmaları Şehir Firmaları
 • 10.7.2017 13:56:35
 • 0 Yorum
 • 632

Düzce,ülkemizin Batı Karadeniz Bölgesinde bulunan antik çağlardan günümüze kadar benliğini koruyarak gelen ve bu bağlamda bulunduğu bölgenin ilki konumunda olan şehrimizdir.Eski dönemlerden kalma bir çok eserleriyle birlikte doğal güzelliklere de sahip olan ilde şelaleler,kaplıcalar,yaylalar akarsu ve nehirler bu güzelliklere somut örnek niteliğindedir.Tarihte bazı dönemlerde çeşitli doğa olaylarına maruz kalan şehrimiz,bu olumsuz olayları bünyesinden çabucak atarak kısa zamanda önemli gelişmeler sağlamıştır.Yöresel lezzetleriyle de damakları süsleyerek akıllarda iz bırakıyor.Bu yöresel lezzetlerden bazıları;Kalçak Mancarı,Lahana Mancarı,Keşli Kaygana ve Mamursa
gibi lezzetlerdir.Ormancılık,Sanayi,Truzim,Tarım gibi sektörler Düzce firmalarının ekonomik yapısına katkıda bulunan sektörlerdir.Geniş bir ormanlık alana sahip olması,Ormancılık sektörünün gelişmesinde ve büyümesinde çok önemli bir rol oynuyor.Yılın belirli aylarında ağırlanan yerli ve yabancı turistler döviz oranlarının artışına doğrudan etki ederek Truzim sektörüne can veriyor.Sanayi sektöründe ise doğal olaylarından dolayı ciddi zararlar almış olsa da yakın zamanda iyi bir atılımla gelişmeye başlamış durumda.Şuan bünyesinde bulunan Silah sanayisi,Tekstil sanayisi,Gıda sanayisi ve Otomotiv sanayisi ile sektöre ciddi katkılar sağlanmaktadır.Tarım alanında ciddi yetiştirmeler yapılmasa da bu alanda da çalışmalar ve düzenlemeler yapılarak bu sektöre hayat verilmeye çalışılıyor.Sizler de firmanız ile seçkin Düzce firmaları arasında yerinizi almak, gelişen ve büyüyen sektörlere katkı sağlayarak ilerlemek istiyorsanız Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak doğru potansiyeldeki doğru kişilere ve firmalara ulaşma yoluna ciddi adım atabilirsiniz.

Diyarbakır Firmaları Şehir Firmaları
 • 10.7.2017 13:10:09
 • 0 Yorum
 • 590

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin, büyüklüğü ve Tarihi güzellikleriyle ön plana çıkan şehirlerinden birisi olan Diyarbakır; Türkiye'nin en kalabalık 12. şehridir.Şehrin bir kısmı dağlarla çevrili bir kısmı ise geniş düzlük alanlarla kaplıdır.Yazları sıcak ve kurak,kışları çok soğuk olan iklim şartları şehrin belli aylarında yaşamı zorlaştırsa da gelişerek büyümesine engel teşkil etmiyor.Oldukça eski dönemlerden kalma antik yapılar da kente ayrı bir güzellik katmasıyla birlikte yerli ve yabancı turistlerin ziyaret etmesine,yöreyi tanıma imkanı bulmasına önayak oluyor.Tabi doğal güzellikleri de göz ardı edilemez...Diyabkakır Surları,Tarihi Hasan Paşa Hanı,Asur Kalesi,Hevsel Bahçeleri,Kervansaraylar ve Hanlar bu görülmeye değer tarihi ve doğal güzelliklerden bazılarıdır.Diyarbakır firmalarına bakacak olursak genel geçim sektör alanları;Tarım, Hayvancılık,Sanayi ve Madencilik gibi alanlarda önde olmakla birlikte farklı sektör alanları da bulunuyor.Madencilikte,Türkiye'nin en zengin petrol  yataklarına sahip olan ili durumundadır.Bu sektörden elde edilen petroller ülkenin toplam petrol revervinin yarısıdır.Petrolün yanısıra linyit ve bakır madenleri de aktif olarak çıkarılmaktadır.Hayvancılık sektöründe geniş mer'alara sahiptir ve bu sektör her geçen gün iyiye doğru giderek gelişme içerisindedir.Sanayi sektörüne bakacak olursak,bu sektörde en iyi gelişme İnşaat alanındadır.Bununla birlikte bakırcılık,dokumacılık,kuyumculuk gibi gibi fabrikalarla sektöre hatırı sayılır ekonomik destek sağlanmaktadır.Diyarbakır firmalarının en fazla kazanç sağladığı sektör Tarım sektörüdür desek abartmış sayılmayız.Tahıl başta olmak üzere bunun yanında meyve,sebze yetiştirilmektedir.Başlıca ürünler;domates,patlıcan,kabak.pirinç,mercimek,baklagiller,karpuz ve kavun gibi ürünlerdir. Her gün daha da büyüyen ve gelişen kentin ekonomik sisteminde firmanızla birlikte yerinizi almak,firmanızı daha geniş kitlelere ve potansiyele yayarak değerli Diyarbakır firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız;internetten Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yapabilir ve istediğiniz bu potansiyele giden yolda önemli bir adım atabilirsiniz.

Denizli Firmaları Şehir Firmaları
 • 7.7.2017 17:24:02
 • 0 Yorum
 • 582

Ülkemizin Ege Bölgesinde yer alan Denizli ilinin üç Bölge sınırları içerisinde de toprakları bulunuyor.Horozuyla meşhur olan ilimiz Türkiye'nin 21. kalabalık şehridir.Son yıllarda nüfus artışı gösteren şehir bu doğrultuda ilerlerek devam ediyor.Bu artış ilin öğrenci artışıyla da doğru bir orantıyla ilerliyor.Son zamanlarda gelişen olumlu yönlerden birisi de turizm sektöründeki artıştır.Birçoğu yabancı olmak üzere fazlaca sayıda turistler Denizli'yi gezmek ve tanımak için akın etmektedir.Şelaleler,Pamukkale
Travertenleri,Tripolis Antik Kenti,Karahayıt Kaplıcaları bu turistik ve doğal mekanlardandır.Keşkek,arapaşı,cızlama,leyen böreği,katmer gibi lezzetler de ağızlarda tat bırakarak şehri bir kez daha sevdiriyor.Denizli firmalarının genel olarak uğraştıkları sektörler;tarım,sanayi,ormancılık ve balıkçılıktır.Küçük ve büyükbaş hayvancılıkta orta düzeylerde yapılmaktadır.Şehrin ormanlık  alanları geniş olduğu için bu sektörden iyi bir kazanç elde edilmektedir.Sanayi de son zamanlarda ciddi bir hareketlenme içerisine girerek yerli halka iş ve geçim imkanı sunmaya devam ediyor.Denizli firmalarının en iyi ekonomik geliri elde ettiği sektör tarımdır.Tarımda haşhaş,nohut,arpa,tütün,elma,üzüm,armut nar gibi ürünler bol miktarda üretilip farklı bölgelere dağıtılmaktadır.Sizde firmanız ile seçkin firmalar arasında yerinizi almak istiyorsanız internetten Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak bu potansiyele ve uygun kitleye ulaşma yolunda doğru bir adım atabilirsiniz.

Çorum Firmaları Şehir Firmaları
 • 7.7.2017 16:33:15
 • 0 Yorum
 • 557

Leblebi denilince akla gelen ilk yer şüphesiz Çorum'dur.Ülkemizin Orta Karadeniz Bölgesinde yer alan şehir eski dönemlerde birçok medeniyete beşilkik etmiştir ve bu medeniyetlerden kalma eserler hala şehir sınırları içerisinde bulunmaktadır.Hititler dönemine dayanan tarihi nedeniyle miras listelerinde adını görebildiğimiz ilimizdir.Hattuşaş Antik Kenti,Veli Paşa Hanı,Çorum Kalesi, Alacahöyük gibi tarihi yapılar o dönemlerden günümüze kadar gelen yapılardır.Bunların yanında gölleri,yaylası gibi doğal güzellikleriyle de adeta göz kamaştırıyor.Şehirdeki Çorum firmalarının genel ekonomik gelir sektörleri tarım,hayvancılık,ormancılık ve küçük çaplı sanayidir. Şehirde zengin yeraltı kaynakları olmasına rağmen bu sektörde pek bir ilerleme kaydedilebilmiş değil.Ormancılık alanında orta seviyede bir yetiştirme ve temin söz konusudur.Küçükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı ilin tarımdan sonraki en fazla gelir elde ettiği sektördür.Özellikle kümes hayvancılığında ileri seviyelerde üretim yapılıyor.Tarım sektöründeki yetiştirmeler ise pirinç,patates,çavdar,mısır ve bunların yanısıra sebze-meyve gibi ürünler üzerindendir.Eğer firma sahibiyseniz gelişmekte ve büyümekte olan Çorum firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız, Firmalar Rehberi' ücretsiz kayıt yaparak istediğiniz kitleye doğrudan ulaşma fırsatını yakalayabilirsiniz. 

Çankırı Firmaları Şehir Firmaları
 • 7.7.2017 15:45:37
 • 0 Yorum
 • 588

İç Anadolu Bölgesinin orta nüfus yoğunluğunda olan şehirlerinden birisidir Çankırı.Şehrin büyük bir kısmı ormanlık alan ile çevrelenmiştir.Kış aylarının sert geçtiği ilde yazları genelde çok sıcak değerler görülmez.Yaylaları,kayak merkezi,eski tarihi yerleri doğal ve turistik yerleri arasında gösterilebilir.Yöresel yemekleri arasında yaren güveci,bütün et,unlu tarhana çorbası,mıkla,hoşmerim gibi lezzetler bulunuyor ve damakları süslüyor.Çankırı firmalarının genel sektör alanları ise gelişmekte olan sanayisi,maden,tarım,hayvancılık ve ormancılıktan ibaret.Geniş ormanlara sahip olduğundan dolayı bu sektör önemli ekonomik kaynaklarından sayılıyor.Yeraltı
rezervleri yönünden zengin kaynakları olsa da bu sektör belirli kalıpların dışına çıkamamış olmasına rağmen yine de hatırı sayılır bir finansal kaynaktır.Linyit,betonit ve kayatuzu en çok çıkarılan rezervlerdendir.Hayvancılıkta küçükbaş ve arıcılık alanında yetiştirilme yapılarak verim elde ediliyor.Tarım, Çankırı firmalarının en geniş kazanç sağladığı sektördür.Mısır,mercimek,fasulye,şeker pancarının yanısıra sebze ve meyve de yetişmektedir.Sizler de firmanızın adını duyurmak,geniş kitlelere hitap etmek ve seçkin firmalar arasında yerinizi almak istiyorsanız Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak istediğiniz potansiyele ulaşma yolunda sağlam adım atabilirsiniz.

Çanakkale Firmaları Şehir Firmaları
 • 7.7.2017 14:59:24
 • 0 Yorum
 • 596

Destansı bir tarihi,mükkemel bir boğazı ve oldukça önemli bir konumu ile öne çıkan Çanakkale şehrimiz Ülkemizin Ege Bölgesini süslüyor.Geçmiş yıllarda yazılan destanlara ev sahipliği yapmış ve yeni bir başlangıcın temellerinin atılmış olduğu şehirdir.Eşsiz tarihi eseleri,nefis yöresel yemeklerive kendine has maneviyatı ile yerli ve yabancı turistlere yılın belli zamanlarında ev sahipliği yapıyor.Kent Müzesi,Arkeoloji Müzesi,Çimenlik kalesi;bu tarihi olaylara şahitlik etmiş yerlerdir.Damakları süsleyen lezzetleri
arasında ovmaç çorbası,iskorpit çorbası,çırpma,melki köftesi,yaprak sarması gibi örnekler verilebilir.Çanakkale firmalarının genel ekonomik kazançları tarım,gelişmekte olan sanayi,ormancılık,truzim,balıkçılık ve hayvancılık sektörleri üzerine kurulu.Yılın belirli aylarında ağırlanan yerli ve yabancı turistler truzim sektöründeki ekonomik hareketlenmeye örnek verilebilir.Hayvancılık alanında küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığın yarısıra arıcılık faaliyetleri de bulunuyor.Şehirn belirli kısımları ise balıkçılık ile geçimlerini sağlamaya çalışıyor.Şehirn büyük bir kısmı ormanlık alan olduğundan dolayı ormancılık sektörüde hareketli ve piyasaya can veriyor.Çanakkale firmalarının en genel iş alanları tarım sektörü üzerine kurulu desek yanlış söylemiş olmayız.Çok geniş tarım arazilerinin bulunması,mera ve otlak alanlarının fazlalığı bu sekötürün gelişmesine etki ediyor.Ülkenin en fazla ikinci Ayçiçeğinin yetişmesiyle birlikte buğday,yulaf,çavdar,susam,üzüm,zeytin ve sebze-meyve yetiştirciliği de yapılıyor.Sizde firma sahibiyseniz ve gelişen,büyüyen Çanakkale firmaları arasında yer almak veya yerinizi korumak istiyorsanız Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak istediğiniz potansiyele ulaşabilmek yolunda emin bir adım atmış sayilabilirsiniz.

Bursa Firmaları Şehir Firmaları
 • 7.7.2017 12:47:41
 • 0 Yorum
 • 601

Bursa,Türkiye'nin Marmara Bölgesinde yer alan ve nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık 4. şehridir.Şehir her geçen gün daha da artan ve gelişen bir ilerleme içerinde.Sadece bu yüzyıl içerisinde değil Osmanlı Devleti zamanlarında da stratejik öneme sahip olmuş ve ilk zamanlarda bu devletin Başkentliğini de üstlenmiştir.O dönemlerden günümüze kadar gelen Camiiler,Türbeler ve ziyarethaneler bu tezi kanıtlar nitelik taşıyor.Bu yüzyılda da hem geçmişin izlerini koruyarak hem de neslin getirdiği yeniliklere uyarak gelişim içerisinde.Yemekleri ise çoğu toplum tarafından bilinen ve tüketilen lezzetlerdir.İskender kebap,inegöl köfte,çeşitli çorbalar,kemalpaşa tatlısı,kestane şekeri gibi yiyecekler bu lezzetlere örnek olarak gösterilebilir.Türkiye'nin beşinci en gelişmiş ekonomisine sahip olan il de Bursa firmaları
çeşitli sektörlerde hizmet vererek ekonomiyi el üstünde tutmaya çalışıyorlar.Tarım,Hayvancılık,Sanayi,Maden,Ormancılık gibi sektörlerde en üst düzeylerde hizmet veriliyor desek kesinlikle abartmış olmayız.Tarım sektöründe zengin topraklara sahip olduğu için sebze,meyve,tahıl,baklagil gibi ürünler yetiştirilip Ülkeiçi ve Ülkedışı sevkiyatlar yapılmaktadır.Hayvancılıkta da en az tarım kadar ileri seviyede ve geniş otlak alanları,meralar ile küçükbaş,büyükbaş ve kümes hayvancılğı yapılarak süt,yumurta gibi ürünler bolca miktarda karşılanmaktadır.Bursa firmalarının sektör alanlarında şansa sahip olduğu bir alan ise hiç şüphesiz madenciliktir.Silah ve uzay sanayinde kullanılan Tungsten'in yanısıra krom,çinko,manyezit gibi rezervler çıkarılmaktadır.Bursa ilinde en büyük kazançların elde edildiği bir sektör de sanayi sektörüdür.Otomobil fabrikaları,plastik ve türevleri fabrikaları,makina fabrikaları,döküm ve işleme fabrikaları gibi birçok sanayi kuruluşu bulunuyor.Firmanız ile her geçen gün büyüyen ve gerek Türkiye de gerekse Dünya da bir pazara sahip olan Bursa firmaları arasında yerinizi almak veya sağlamlaştırmak için Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak bu gibi arzularınıza önemli bir adım atmış sayılabilirsiniz.

Burdur Firmaları Şehir Firmaları
 • 6.7.2017 18:06:38
 • 0 Yorum
 • 573

Akdeniz Bölgesinin nezih şehirlerinden birisi olan Burdur ili antik dönemden kalma birçok yapısıyla öne çıkıyor.Türkiye'nin çoğu ili gibi Burdur da eski dönemlerde çokça İmparatorluklara yuva olmuştur.Yapılan araştırmalarda ortaya çıkan Tarihi kalıntılar eski yaşamların kanıtı niteliğinde.Akdeniz Bölgesinde olmasına rağmen iklimi İç Anadolu bölgesinin iklimiyle aynı.Doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan şehirde göller,mağaralar ve kayak merkezi bulunuyor.Yöreye has yemekleri ise Adak Aşı,Bazlama,Burdur Şiş Kebabı,Cızdırma ve Keşkek gibi damakta tat bırakan lezzetelerdir.Burdur firmalarının genel sektör alanları;balıkçılık,tarım,hayvancılık ve gelişmekte olan sanayisidir.Maden yatakları olmasına karşın bu sektörde az firma hizmet verdiği için pek fazla potansiyel yoktur.Tarım sektöründe mısır,çavdar,arpa,nohut,haşhaş gibi ürünlerin yanısıra anason üretimi de bir hayli fazladır.Hayvancılıkta ise hatırı sayılır bir düzey söz konusu...Büyükbaş,küçükbaş,kümes ve binek hayvanları besletilip,büyütülmektedir.Bu sektörde önde olma sebeplerinin önünde geniş meralara ve otlak alanlarına sahip olması geliyor.Burdur firmalarının gelişmekte olan sanayiye yaptıkları yatırım da bir hayli fazla.Gelişen sanayi ile ülke ekonomisine can vermek isteniyor.Sizler de seçkin Burdur firmaları arasında yerinizi almak istiyor,gelişerek büyümek istiyorsanız ve doğru potansiyele ulaşmak istiyorsanız internetten Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak hedeflerinize giden yolda doğru bir adım atmış olursunuz.

Bolu Firmaları Şehir Firmaları
 • 6.7.2017 17:23:16
 • 0 Yorum
 • 548

Çok eski tarihlerden bu yana benliğini koruyarak gelen Bolu ilimiz, Ülkemizin Kardeniz Bölgesinde yer alır.Çok eski tarihler dememizin nedeni milat öncesine dayanan bir geçmişinin olmasından dolayı.Büyük İskender,Hitiler,Bizanslar ve Osmanlı Devleti bu topraklarda uzun yıllar hüküm sürmüşlerdir.Bu devirlerden kalma Tarihi Eseler turistik olarak görülmeye değer yerler.Bolu'nun doğal güzellikleri de göz kamaştırıcı seviyelerdedir.Dağlar ve göller fazla sayıda olmasıyla birlikte yılın belli aylarında
yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor.Abant Gölü,Gölcük gölü,Seben Gölü,Bolu Dağı ve Kartalkaya bu göller ve dağlardandır.Bolu firmaları yılın belli zamanlarında Truzim sektöründen ve bundan ayrı olarak da sanayi,tarım ve ormancılık sektörlerinden ekonomik gelirler elde etmekteler.Orman kapasitesinin ve ağaç popülasyonunun fazlalığı ormancılık sektörünü geliştirmiştir durumda.Tarım alanında ise birçok yetiştirme yapılarak Ülke içi ve Ülke dışı dağıtımlar yapılıyor.Yetişen başlıca ürünler;buğday,fasulye,
arpa,pirinç,elma,kestane,üzüm,armut gibi meyvelerin yanısıra sebzelerdir.Bolu firmalarının gelişme gösteren sektörlerinden birisi de sanayidir.Son yıllarda büyüme gösteren sektörde çelik,çimento,ambalaj,kereste,makina ve gıda fabrikaları hizmet vermekte olup yerli halka iş imkanları sağlamaktadır.Siz de firmanızın ismini duyurmak,yükseltmek istiyorsanız istediğiniz kitleye anında ulaşarak güvenilir Bolu firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak bu gibi isteklerinize giden yolda büyük bir adım atabilirsiniz.

Bitlis Firmaları Şehir Firmaları
 • 6.7.2017 16:32:13
 • 0 Yorum
 • 647

Bitlis,Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan ve büyük bir sınırı Van Gölü çevresinde büyüyen bir Şehirdir.Bitlis ili tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.Hatta şehir şuanda ki ismi Büyük İskender'in hüküm sürdüğü yıllara dayanıyor.Büyük İskender haricinde Persler,Bizanslar ve Osmanlı Devleti gibi İmparatorlukların kalıntıları şehir sınırları içerisinde bulunuyor.Bu eserlerden bazıları;Bitlis Kalesi,Hizan Camii,Ahlat Mezarlığı gibi eserlerdir.Bunların yanısıra Nemrut Krater Gölü,Süphan Dağı gibi doğal güzellikler Bitlis iline farklı bir hava katıyor.Bu özelliklere yöresel yemeklerin de katılması kente ayrı bir güzellik katıyor.Gari Aşı,Halise,Ayvenat, Ciğer Tablaması bu lezzetlerden bazıları.Bitlis firmalarının genel sektör alanları tarım,ormancılık ve hayvancılığa dayanmaktadır.Hayvancılıkta küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar yetiştiriliyor.Ormancılık alanında faaliyetler olsa da sanayi sektörünün tam olarak gelişememesi bu sektörede ilerleme kaydedilememsine neden oluyor.Tarım sektörü ise şehrin en gelişmiş ekonomik kaynağı halinde.Tütün,fasulye,tahıl ürünleri,meyveler,sebzeler yetiştirilmekte ve bunların sayısı yadırganamayacak kadar fazlalık gösteriyor.Sizler de firmanızla gelişerek büyüyen Bitlis firmaları arasına dahil olmak aradığınız potansiyele ulaşmak için Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak bu arzularınıza sahip alabilirsiniz.

Bingöl Firmaları Şehir Firmaları
 • 6.7.2017 15:41:56
 • 0 Yorum
 • 569

Doğu Anadolu Bölgesi illerinden birisi olan Bingöl nüfus bakımından Türkiye'nin orta büyüklükte illeri arasında.Engebeli bir coğrafyaya sahip ilde yerleşim yerleri seyrek bir dağılım içerisinde.Oldukça yüksek dağları geniş ve uzun akarsuları ile doğal güzelliklere sahiptir.Ormanlık alanları da geniş bir alanı kaplamayarak dağ eteklerini adeta süslüyor.Doğal güzellikleri şehri süslediği gibi yemekleri de damakları süsler güzellikte.Kalbur dolması,kabak tatlısı,mustava,tutmaç çorbası gibi lezzetler sofraları şenlendiriyor.Bingöl firmalarının ekonomik kazançları genel olarak hayvancılık,ormancılık,madencilik gibi alanlar üzerine kurulu.Ormancılık alanında
alanında büyük bir gelir elde eden şehir bu anlamda bölgesindeki ilkler arasında bulunuyor.Madencilik alanında ise demir ve linyit rezervleri çıkarılmaktadır.Hayvancılık ise gerileme göstermiş olsa da son yıllarda ilerlemeye başlayarak ve eski günlerine dönecek gibi duruyor.Siz de firma sahibiyseniz ve Bingöl firmaları arasında yerinizi almak ve piyasadan haberdar olarak gelişmek istiyorsanız internet üzerinden Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak bu isteklerinize büyük bir adım atabilirsiniz.

Bilecik Firmaları Şehir Firmaları
 • 6.7.2017 14:44:33
 • 0 Yorum
 • 581

Bilecik,Ülkemizin Güney Marmara bölümünde yer alan ve Ülke'nin 4 tane coğrafi bölgesinde de toprakları bulunan tek ilimizdir.Sakarya Nehri'nin çevresine kurularak büyüyen şehir, birçok medeniyete beşiklik yapmıştır.Frigler,Hititler,Osmanlı gibi medeniyetler bunlardan bazılarıdır.Özellikle Osmanlı Devleti döneminde kilit roller üstlenen bir ildir.O dönemlerden kalma eserler bu tezi kanıtlar nitelikte.Bunlardan bazıları;Ertuğrul Gazi Müzesi,Çelebi Sultan Mehmet Camii,Şeyh Edebali Türbesi'dir.Yine o dönemlerden kalma lezzetler de şehir de ön plandadır.Tarım,Hayvancılık ve gelişmekte olan Sanayi; Bilecik firmalarının başlıca ekonomik kaynaklarıdır.Tarımda modern sistemler kullanılmakta ve Şehrin büyük bir kısmı Tarım ile geçinmektedir.Buğday,arpa,mısır,nohut,fasulye,soğan,havuç,biber,üzüm,nar,erik ve bu gibi birçok Tarım ürünleri bolca yetiştirilmekte.
Hayvancılık alanında;daha çok küçükbaş hayvancılık yaygın olmakla beraber kümes hayvanları da beslenmektedir.Bilecik firmaları;Sanayi sektöründe son yıllarda gelişme sağlamaya başlamışlardır.İlerleyen zamanlarda Sanayi alanında büyük gelişmeler gösterecek iller arasında olması hiç de imkansız görünmüyor.Sizin de bir firmanız var ve siz de büyüyen ve gelişen Bilecik firmaları arasında yerinizi alıp sağlamlaştırmak istiyorsanız internet üzerinden Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak firmanızı
tanıtıp bu serüvene dahil olma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Bayburt firmaları Şehir Firmaları
 • 6.7.2017 13:49:36
 • 0 Yorum
 • 597

Karadeniz Bölgesinin küçük şehirlerinden birisi olan Bayburt ilinin büyük bir nüfusunu Türkmen aileleri oluşturuyor.Şehir küçük bir yerleşim yeri olmasına rağmen doğal güzellikleri göz önüne alındığında gayet nezih ve yaşamaya değer bir yer oluyor.Şehir çevreleyen dağlar,akarsular,ve krater gölleri bu doğal güzelliklerden bazıları.Şehre has Kara Pancar,Ekşi Lahana,Galacoş,Lor Dolması gibi lazzetler yine ilin doğallığına doğallık katıryor.Bayburt firmalarına bakacak olursak temel ekonomik gelirlerini tarım,hayvancılık,ile tarım ve hayvancılık sektörlerine bağlı olarak sanayisinden elde ediyorlar.Tarım alanında;şekerpancarı,mercimek,buğday ve arpa gibi tahıl ürünleri ve sebze yetişiyor.Hayvancılıkta ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yaygın olup şehir ekonomisinin büyük bir kısmını kapsamaktadır.Bayburt firmaları bu tarım ve haycancılık sektörleri temelinde kurdukları un,et,tereyağı ayrıca; tuğla,kremit fabrikaları ile il ekonomisine katkı sağlayarak iş imkanları sunmaktadırlar.Eğer sizde firmanız ile daha iyi tanınmak,tanındıkça büyümek ve ekonomiye can getirmek istiyorsanız internetten Firmalar Rehberine ücretsiz kayıt yaparak seçkin firmalar arasındaki yerinizi alabilirsiniz.

Batman Firmaları Şehir Firmaları
 • 5.7.2017 18:09:45
 • 0 Yorum
 • 547

Dicle Nehri'nin topraklarını süslediği ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin kara incisi olan Batman ili nüfus yoğunluğu bakımından Türkiye'nin 37. büyük şehridir.Dicle Nehri'nin haricinde şehri çay ve akarsular çevrelemektedir.Camiiler,Türbeler,Kervansaraylar ve eski Tarihi Eserler şehrin birçok medeniyetin beşiği olduğunun göstergesi halinde.Yöresel yemekleri de şehri süsleyen Tarihi Eserler kadar güzel ve damaklara layık.Ayran çorbası,içli köfte,türlü,kaburga dolması bu yemeklerden bazıları.Batman firmalarının önde gelen ekonomik kaynakları petrol,tarım ve küçük çaplı sanayi ve hayvancılıktır.GAP projesi ile sulak hale getirilen ve tarıma daha uygunlaştırılan ilde tütün,pamuk,baklagiller,meyve ve sebzeler yetiştiriliyor.Hayvancılık sektöründe küçük ve büyük hayvancılıkla uğraşılıyor.Sanayisinde ise küçük çaplı tuğla,yem,mercimek ve bisküvi gibi fabrikalar hizmet veriyor.Batman firmalarının en büyük gelir kaynağı şehirde bulunan petrol rezervlerinden kaynaklanmaktadır.Firma sahibiyseniz ve piyasaya atılmak istiyorsanız internetten Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak piyasadan haberdar olabilir ve seçkin firmalar arasına isminizi yazdırabilirsiniz.

Bartın Firmaları Şehir Firmaları
 • 5.7.2017 17:12:31
 • 0 Yorum
 • 547

Ülkemizin Batı Karadeniz Bölgesinde bulunan Bartın ili kendine özgü güzellikleriyle ön plana çıkmaktadır.Amasra Müzesi ve Kalesi,Antik Tyatro,Roma Dönemi Kalıntıları ve Akropol gibi tarihi ve doğal güzellikleri turistik ziyaret yerleridir.Karadeniz iklimi hakim olduğundan genelde yağışlı iklim tipi görülür.Bartın firmalarının genel ekonomik kaynakları;Tarım,Hayvancılık ve Küçük çaplı sanayi alanlarındadır.Tarım alanında;çilek,mısır,buğday gibi ürünler yetiştirilmektedir.Hayvancılık
sektöründe ise kümes hayvanları ve büyükbaş hayvancılık ön plandadır.Sanayi alanında kereste,kiremit,çimento ve gemi imalatı alanlarında üretimler yapılmakta ve şehir ekonomisine katkı sağlanmakta.Sizde firmanızla değerli Bartın firmaları arasında yerinizi almak istiyor ve piyasaya firmanızı duyurmak istiyorsanız internetten Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak istediğiniz kitleye direkt ulaşabilirsiniz.

Balıkesir Firmaları Şehir Firmaları
 • 5.7.2017 16:25:06
 • 0 Yorum
 • 521

Nüfus yoğunluğu bakımından Türkiye'nin 17. şehri olan Balıkesir'in hem Marmara hemde Ege bölgesinde toprakları bulunmaktadırTürkiye'nin birçok ili gibi Balıkesir ili de çeşitli medeniyetleri bünyasinde barındırmıştır.Büyük İskender'in,Roma'nın,Selçuklu Devleti'nin ve Osmanlı devleti'nin barındığı bu topraklarda o dönemlerde kalma çeşitli Tarihi Eserlerle ve doğal güzellikleriyle ziyarerçileri ağırlıyor.Bunlardan bazıları;Kaz Dağı,Cunda Adası,Zağnos Paşa Camii,Tabiat Parkı,Altınkum Plajı,Saat Kulesi'dir.Tarihi eseleri olduğu gibi sofralarının da zenginliği göze batmıyor değil.Yöreye özgü keşkek,saçaklı mantı,düğün çorbası ve zerde tatlısı gibi
yiyecekler ilin güzelliklerini yansıtır nitelikte.Balıkesir firmalarının genel ekonomik kaynakları;sanayi,tarım,maden,makinacılık,turizmdir.Sanayi alanında büyük ölçüde gelişmiş olan kentte zeytinyağı,çimento,kereste,mobilya,yem,iplik ve bu gibi bir çok fabrika aktif halde çalışıyor.Tarım alanında;tahıl,pirinç,ayçiçeği,zeytin,pamuk,incir,,elma gibi birçok meyve,sebze ve tahıl ürünleri üretiliyor.Maden bakımından da zengin rezervlere sahip olan ilde Dünya çapındaki bor rezervinin yarısı buradan çıkarılmaktadır.Balıkesir firmalarının iş alanı bunlarla da sınırlı olmayıp yaz aylarında Turizm alanından da gelir elde etmektedirler.Sizde firmanızın ismini duyurmak,pazarda hak sahibi
olabilmek,doğru kişilere doğru yoldan ulaşmak istiyor ve seçkin Balıkesir firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız Firmalar Rehberi üzerinden ücretsiz kayıt yaptırarak isteklerinize ulaşabilirsiniz.

Aydın Firmaları Şehir Firmaları
 • 5.7.2017 15:36:16
 • 0 Yorum
 • 560

Aydın,Ülkemizin Ege Bölgesinde bulunan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehrimizdir.Hitit,Lidya,Selçuklu ve Osmanlı gibi medeniyetlerin halkları yıllarca bu topraklarda yaşamını sürdürmüştür.Şehrin konumu itibariyle iki çeşit iklim hakimdir.Kendilerine has kulak çorbası,kuyu tandırı,etli kereviz,paşa böreği gibi yemekleriyle de damaklarda iz bırakan bir halkı var.Damaklara hitap edildiği gibi antik mekanları ve doğal güzellikleriyle göze de hitap ederek ziyaretçileri büyüleyen bir şehir halinde.Bunlardan bazıları Aphrodisias Antik Kenti,Dilek Yarımadası,Zeus Mağarası,Kurşunlu Manastırı'dır.Tarım,küçük çaplı sanayi,hayvancılık ve truzim Aydın firmalarının genel ekonomik kaynaklarıdır.Tarım yönünden zengin topraklarında;incir,pamuk,zeytin,buğday,arpa gibi ürünler yetişmektedir.İncir üretimi olarak Türkiyede
en başta gelmektedir.Hayvancılıkta; küçük baş,büyük baş ve kümes hayvanlarının yanısıra arıcılık ta yapılmaktadır.Tarıma dayalı sanayisiyle de ekonomiye katkı sağlamakta ve yerli halka iş imkanı sunulmaktadır. Aydın firmalarının en iyi gelir kaynaklarından birisi de Truzimdir.Yaz aylarında Kuşadası ilçesine akın eden trustlerle ciddi bir gelir kapısının kapısı aralanıyor.Firma sahibi yöneticiyseniz siz de saygın Aydın firmaları arasında yerinizi almak ve doğru kitleye anında ulaşabilmek istiyorsanız internet üzerinden Firmalar Rehberi'ne ücetsiz kayıt yaparak bu isteklerinize yaklaşabilirsiniz.

Artvin Firmaları Şehir Firmaları
 • 5.7.2017 14:44:22
 • 0 Yorum
 • 523

Karadeniz bölgesinin doğudaki son ili olan Artvin Kaçkar Dağı'nın eteklerinde büyüyen bir şehirdir.Topraklarının büyük bir kısmı ormanlık olan ilin en önemli akarsuyu Çoruh Nehri'dir.Boğalarıyla öne çıktığı için boğalar şehrin simgesi haline gelmiştir.Görülmeye değer Kaçkar Dağı,Mençuna Şelalesi,Karagöl ve Barhal Manastırı gibi doğal ve tarihi eseleri kente ayrı bir güzellik katıyor.Bunların yanısıra yaylaları,ovaları,ormanlık alanları da görülmeye değer bir güzellikte.Artvin firmalarının ekonomik kaynağı genel olarak tarım,maden,ufak çaplı sanayi ve enerji kaynalarıdır.Tarımda;çay,patates,buğday,arpa,fındık,turunçgiller,erik ve kayısı gibi meyve ve sebsezeler yetişmektedir.Maden sektöründe ise Türkiye'nin en zengin bakır madeni rezervi çıkarılmaktadır.Ayrıca betonit,manganez,kurşun ve linyit gibi maden yatakları aktif olarak çıkarılmaktadır.
Bunlarla birlikte Artvin firmaları enerji sektöründe de hidroelektrik ve termik santrallerinden enerji temin ederek ekonomiye katkı sağlamaktadırlar.Sanayi sektöründe çay,kereste,mobilya,dokuma ve gıda imalathaneleri güvenilir bir şekide hizmet veriyor.Sizler de firmanızla Artvin firmaları arasında yer bulmak,daha geniş alanlara hitap etmek istiyorsanız internetten Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak isteklerinize doğrudan ulaşabilirsiniz.  

Ardahan Firmaları Şehir Firmaları
 • 5.7.2017 12:37:48
 • 0 Yorum
 • 552

Ardahan;Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde , Karadenizin en sınırında ve Kafkaslar üzerinde bulunan şehirimizdir.Kışları soğuğun sert geçtiği,yazların kurak ve sıcak geçtiği kent, geçmiş tarihteki birçok medeniyetin izlerini taşıyor.Dağları,ovaları,akarsuları ve doğal güzellikleriyle örf-adetlerine gelenek ve göreneklerine bağlı olarak benliğini
yaşatmaya devam ediyor.Ardahan firmaları genel olarak Tarım ve Hayvancılık sektörlerinde ekonomi içerisinde bulunuyorlar.Şehir sanayi alanında pek gelişme göstememiş olsada küçük çaplı fabrikalarla iş olanakları sağlanıyor.Hayvancılık alanında küçük ve büyük baş hayvanlar ile binek hayvanları beslenmekte.Tarım alanında ise engbeli bir coğrafi yapısında olduğu için genelde akarsu yakınlarında buğday,arpa,çavdar ve patates yetiştiriliyor.Sizde Ardahan firmaları arasında yerinizi almak tarım,hayvancılık,sanayi alanında ilerlemek kaydederek Ardahan ekonomisine katkı sağlamak istiyorsanız istenilen potansiyelde emin ve sağlam adımlar atmak için internetten Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak bu gibi isteklerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Antalya Firmaları Şehir Firmaları
 • 5.7.2017 11:51:06
 • 0 Yorum
 • 540

Yaz denilince akla gelen şehirlerden birisi olan Antalya ilimiz Akdeniz bölgesinin en kalabalık Türkiye'nin ise 5. büyük şehridir.Plajları,turistleri,şelaleleri,çayları,eski yapıları ile göz önüne çıkan kent sadece Türkiye'de değil Dünya üzerinde yazın en güzel geçirildiği şehirlerden birisi olarak görülüyor.Yaz aylarında ağırladığı turist kapasitesi bir hayli fazla ve takdire değer.Masmavi denizi ve şehrin etrafını çevreleyen yeşillikleri ile insanları cezbediyor.Antalya firmaları genel olarak Truzim,Tarım,Denizcilik,Hayvancılık ve Maden sektörlerinde gelişme gösteren firmalar.Denizcilik alanında balıkçılık ve geniş limanı ile ekonomi içerisinde.Truzim sektöründe ki gelirler yaz aylarında canlanıyor ve turistlerin şehre adım atmasıyla döviz oranlarında artışlar başlıyor.Tarım sektöründe turunçgiller olarak adlandırılan portakal,limon,mandalina gibi meyveleri yetiştirildiği gibi hatırı sayılır miktarda pamuk üretimi,ipekböcekçiliği tarımsal kaynaklarındandır.Antalya firmaları bu gibi kaynaklarla sınırlı kalmayıp yeraltı kaynaklarından altın,krom,kömür,aliminyüm,gümüş gibi madenleri de Ülkeye kazandırılıyorlar.Ayrıca Hayvancılık alanında keçi,koyun,sığır,manda ve yük hayvanları besleniyor ve yetiştiriyorlar.Eğer bu veya başka sektörler içerisinde hizmet veriyor ve sizde seçkin Antalya firmaları arasına dahil olmak istiyorsanız internet üzerinden Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak istediğiniz potansiyeldeki kitleye ulaşabilir firmanızı tanıtarak büyütebilirsiniz. 

Ankara Fİrmaları Şehir Firmaları
 • 5.7.2017 10:48:30
 • 0 Yorum
 • 651

Ülkmeizin başkenti ve en kalabalık ikici şehridir Ankara.Ülkenin beyni ve yönetim merkezidir.Anıtkabir'i,Savaş ve Tarihi Müzeleri,Parkları,Tarihi Camiileriyle eşsiz ve doyulamayacak bir tarihi yapılara sahiptir.Eğitime verdiği önem ve şehirde bulunan Üniversiteler ile yetiştirilen genç beyinlerle Ülke gelişmesine ve ilerlemesine  hatırı sayılır katkılar sağlamaktadır.Keçisi,armudu ve üzümüyle ünlü olan ilimiz ayrıca bünyesinde Türkiye'ninen büyük ikinci gölü olan Tuz Gölünü barındırmaktadır.Ankara firmalarının Ülkeye kattığı ekonomik katkıya baktığımızda hatırı sayılır grafik görüyoruz.Tarım,sanayi,madencilik,hayvancılık gibi birçok alanda en ön sıralarda.Ülkenin en büyük ikinci tahıl(buğday) ambarıdır.Bunun yanında baklagiller,şeker pancarı,yulaf ve patates gibi tarım ürünleri çok fazla yetiştirilir.Hayvancılıkta ise; küçük baş,büyük baş,kümes hayvanları yetişticiliği her geçen yıl daha da artmakta.Tabiki Ankara firmaları bunların dışında sanayi sektöründe de en üst düzeylerde.Un,klima,makina,askeri elektronik,askeri uçak,yedek parça gibi sanayilerle hem Yurtiçi hemde Yurtdışına üretimler yapılıyor.Ayrıca Üniversitelerde araştırma ve geliştirmeler yapılarak bilgisayar ve yazılım alanlarında ilerlemeler kaydedilmeye çalışılıyor.Yeraltından ise Ankara sınırları içerisinde linyit,mermer,demir ve manganez gibi madenler çıkarılmakta.Ankara firmaları arasında sizde sağlam bir yer bulmak firmanızı Türkiye'ye ve Dünya'ya tanıtarak gelişmek istiyorsanız hemen internetten Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yapın ve firmanızı seçkin firmalar içerisine dahil etme fırsatı kazanın. 

Amasya Firmaları Şehir Firmaları
 • 5.7.2017 09:42:36
 • 0 Yorum
 • 631

Amasya ili ülkemizin Orta Kradeniz bölgesinde yer alır.Şehir Osmanlı ve Kurtuluş Savaşı döneminden kalma hatıraları ile ön plana çıkıyor.Osmanlı zamanında birçok Şehzade bu il de valilik yapmış ve yine Kurutuluş Savaşı döneminde Kurtuluş mücadelesi planlarının temeli bu kentte atılmıştır.Kentte bu dönemlerden kalma birçok Tarihi Eser bulunmaktadır.Bunlardan bazıları;Amasya Kalesi,Şehzadeler Müzesi,Kralkaya Mezarları,Aynalı Mağara'dır.Bu gibi eserlerden ve geçmiş yıllardaki konumundan dolayı şehir 'Kültür Merkezi' olarak tarihdeki yerini almıştır.Amasya firmalarına bakacak olursak şehir tarım ve orta çaplı sanayisiyle karşımıza çıkıyor.Amasya'nın elmasının meşhur olduğunu bildiğiiz gibi bunun yanında kiraz,bamya ve soğan gibi tarım ürünleri de yetiştirilmektedir.Sanayi sektöründe ise gıda,elektrik-elektronik,makina,maden ve metal gibi alanlarda Amasya firmaları şehrin ekonomisine katkı sağlamakta.Eğer siz de firma işletiyorsanız ve firmanızı seçkin firmalar arasına dahil etmek istiyorsanız internet üzerinden Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yaparak güvenilir Amasya firmaları arasında yerinizi alabilirsiniz.

Aksaray Firmaları Şehir Firmaları
 • 4.7.2017 17:46:42
 • 0 Yorum
 • 576

Aksaray ili Ülkemizin İç Anadolu Bölgesinde bulunan küçük ve mütevazi şehridir.Aksaray Müzesi,Ağaçlı Turistik Tesisi,Bedriyye Medresesi ve Hanlar gibi turistik yerleriyle ziyaretçileri karşılar.Soğanlama,şepe,kuskus pilavı,erişte gibi lezzetleriyle de Türk mutfağına katkı sunarak misafirlerin damaklarını süsleyen bir şehirdir.Üniversitesi ile de eğitime olanca katkılarını sağlayan şehrimizdir.Aksaray firmaları denilince orta seviyedeki sanayisi akla geliyor.Endüstriyel sanayisi,Makina sanayisi,Savunma sanayisi ve Tekstil sanayisi gibi alanlarda firmalar hizmet vermekte ve halka iş olanakları sunarak şehir ekonomisine katkı sağlamaktadırlar.Siz de gözde Aksaray firmaları arasında yer almak istiyor ve şirketinizi kalkındırmak istiyorsanız internet üzerinden ücretsiz olarak Firmalar Rehberi'ne kaydınızı yapabilir ve doğru kişilere doğru şekilde ulaşarak seçkin firmalar arasına girebilirsiniz.

Ağrı Firmaları Şehir Firmaları
 • 4.7.2017 16:56:12
 • 0 Yorum
 • 589

Adını kısmen de olsa sınırları içerisinde bulunan dağdan alan Ağrı ilimiz ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alır.İshak Paşa Sarayı,Meteor Çukuru,Doğubeyazıt Kalesi,Ağrı Dağı,Küpkıran gibi trustik mekanlara sahiptir.Ağrı ilinin bilinen en somut özelliği Ağrı Dağı'dır.Bir doğa harikası olarak gösterilen bu dağın yüksekliği 5137 metredir.Yemek bakımından da zengin bir mutfağa sahip olan Ağrı ili; Abdigör köftesi,ayranaşı,kuymak gibi lezzetlerle sofraları süslüyor.Ağrı firmaları denilince aklımıza orta seviyede ki sanayisi geliyor.Halka yeteri imkanlarda çalışma fırsatı sunan bu firmalar ağrı ekonomisine canlılık getiriyor.Aliminyum sanayi,ambalaj sanayi,bahçe ve ev ürünleri sanayi gibi firmalar halka iş imkanı sunuyor.Eğer siz de Ağrı  firmaları arasında yerinizi almak istiyorsanız ve isminizi duyurarak gelişmek istiyorsanız internet üzerinden Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt olarak firmanızı gözde işletmeler arasına çıkarabilirsiniz.

Afyon Firmaları Şehir Firmaları
 • 4.7.2017 16:08:26
 • 0 Yorum
 • 555

Esas ismi Afyonkarahisar ama halk arasında ki ismi Afyon olan ilimiz Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır.Selçuklu ve Mevlevi döneminden kalan bir çok tarihi kalıntı ve mezarlar bulunan şehrimiz kaymak,lokum ve kaplıcaları ile meşhurdur.Afyon firmaları denilince ise aklımıza mermercilik ve gıda sektörlerinde isim yapmış firmaları gelmektedir.Bu firmalar sadece Afyonda değil tüm Türkiye üzerinde çalışmalarını sürdürmekteler.Ayrıca kaplıca ve ılıca bakımından sayılı şehirlerinden birisidir.Sanayi bakımından pek gelişme gösterememiş olsa da gelişme aşamasında sayılan şehirlerdendir.Sanayi bakımından Afyon firmaları arasında çimento ve granit fabrikaları bulunuyor.Bu firmaların şehir ekonomisine ve iş olanaklarına hatrı sayılır bir etkisi var. Gelişmiş Afyon firmaları arasında sizin firmanızın da isminin olmasını istiyorsanız hemen internet üzerinden Firmalar Rehberi'ne kaydınızı yapın ve doğru kişilere zamanında ulaşarak firmanızın ismini duyurun.

Adıyaman Firmaları Şehir Firmaları
 • 4.7.2017 15:25:43
 • 0 Yorum
 • 537

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin mütevazi illerinden olan Adıyaman ili Türkiye'nin 33. kalabalık şehiridir.Ağızlara layık çiğ köftesi, Nemrut Dağı, Müzesi, Karakuş tepesi,tütünü şehre has maneviyatı ile öne çıkan bir memleketimizdir.Türkiye çapında bilinen özelliklerinden birisi de Nemrut Dağı'dır hiç şüphesiz.Kahta ilçesinde bulunan bu tarihi yapıtlar çok eski zamanlardan günümüze gelmektedir.Sanayi bakımından orta derecede  gelişmişlik seviyesinde olan şehir halka yeterli derecede iş imkanları sunabilecek seviyede.Adıyaman firmaları denilince aklımıza çiğ köfte ile Türkiye'ye adını duyurmuş firmalar geliyor.Bunların dışında alüminyum,ambalaj,kimya gibi sanayii sektöründe şehrin ekonomisine katkı sağlayan Adıyaman firmaları da bulunuyor.Eğer sizde Adıyaman'da firma sahibiyseniz firmanızı geliştirerek büyütmek doğru kitleye doğru şekilde ulaşmak istiyorsanız internetten Firmalar Rehberi'ne ücretsiz kayıt yapabilir ve istediğiniz kitleye direkt ulaşabilirsiniz. 

Adana Firmaları Şehir Firmaları
 • 4.7.2017 14:39:45
 • 0 Yorum
 • 556

Belki de Türkiye'de en çok bilinen ve merak edilen şehirlerinden birisidir Adana. Nüfus bakımından Türkiye'nin 6.büyük şehridir.Arkeoloji Müzesi,Taşköprüsü,Seyhan Barajı,Çukurovası,Ulu ve Sabancı Camii'leriyle ve de saymakla bitmeyecek tarihi yapıları ile Ülkemizin Akdeniz Bölgesinde yer alan kendine has şehridir. Yoğun insan popülasyonu ile kalabalıklaşmış olmasına rağmen kendine özgü Adana firmaları hala benliğini sürdürmekte. Sadece Adana'da değil
Türkiyenin dört bir yanında bu firmalar ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Otobüs firmaları,çimento firmaları,plastik firmaları gibi firmalar bunlardan bazıları. Şehrin sanayii gelişmişliği degöz önüne alındığında Adana firmaları'nın önemi bir derece daha artıyor.Her gün gelişen ve büyüyen sanayiisiyle ekonomiye can katmaya devam etmekle birlikte işçi istihdamıyla da göz önüne çıkıyor.Geniş iş olanakları sunarak işçi kesimini demutlu ediyor.Sizin de büyüyen ve gelişen bir Adana firması olabilmeniz mümkün.Gelişen ve değişen Adana'da siz de bu gelişimde bulunmakistiyorsanız internet üzerinden ücretsiz olarak Firmalar Rehberi'ne kayıt yaparak istenilen kitleye doğru bir şekildeulaşarak firmanızın ismini duyurabilirsiniz.