FİRMA HAKKINDA

Web Sitesi terimi bugün birçok kişinin bildiği bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kavram internet üzerinden kişilerin ya da kurumların kendilerini tanıttıkları, sanal alemde imajinasyon oluşturdukları, ticaret gelirini elde ettikleri kısaca kendilerini var ettikleri bir alandır. Biraz daha anlatmak gerekirse web sitesi, kişilerin evleri ya da iş yerlerinin internet üzerindeki versiyonudur. Bu bağlamda doğru bir internet sitesi için doğru bir web tasarım olması gerekmektedir. Yanlış yapılan bir web tasarım pembe bir kimliğin aslında bir erkeğe ait çıkması kadar büyük hataları meydana getirmektedir ve yarardan çok zarar getirir.  

Bu yüzden site sahibi olmak isteyen kişiler bir web tasarım uzmanı ile görüşmeden önce doğru kişi ile anlaşma yapıp yapmayacaklarını anlamak zorundadır. Bunun için ise bazı noktalara dikkat etmeleri yeterli olacaktır.

Web Tasarım için Dikkat Edilmesi Gereken Basit Öğeler Nelerdir?

 

Öncelikle unutulmamalıdır ki yapmış olduğunuz iş ister çok profesyonel isterse de amatör bir iş olsun işiniz için kullanacağınız web tasarım muhakkak basit ve kullanımı kolay bir tasarım olmalıdır. Şu bir gerçek ki web sitenize girecek olan kişiler sıradan kişilerdir ve site kullanımını onlar sadece amaca ulaşan bir araç olarak görürler. Bugün adı duyulmuş sanal e-ticaret sitelerinin kullanımı kolay ve basit bir web tasarıma sahip olmasaydı e-ticaret bu kadar popüler olmazdı. Bundan doaly kolay tema ve kolay kullanım bu iş için çok önemlidir.

Web Sitesi sahibi olacak kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu da yapılacak olan web tasarım için renklerin ve şekillerin imajinasyon oluşturmadaki önemidir. Örneğin bir psikolojik danışmanlık sitesinin siyah bir renk kullanılarak tasarlanması yapılacak büyük hatalardandır. Sağlığı ve huzuru temsil eden renklerin ve görsellerin kullanıldığı bir web tasarım her zaman çok daha doğru bir imajinasyon oluşmasını sağlayacaktır.

Son olarak ise doğru bir web tasarım oluşması için muhakkak firmaya ait ya da kişiye ait real dünyada karşılığının olduğu bir bilgiler kısmının olmasına dikkat etmek gerekir. Unutmayın ki her ne kadar sanal alem üzerinden bir kimlik inşaa edilse de kullanıcılar web tasarım üzerinden gerçek kimliğe ulaşmak isterler. Real olarak karşılığının olmadığı web tasarım karşı taraf da sahtecilik hissi uyandırabilir.

FİRMA HABERLERİ

HARİTADAKİ YERİ

Lokasyon Bilgileri Girilmedi

KULLANICI YORUMLARI

  • Blog Tema