FİRMA HAKKINDA

Günümüzün başarılı estetik cerrahları arasında yer alan Op. Dr. Alper Mete Uğurlu 17 Şubat 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Orta ve lise öğrenimi Ankara’nın köklü okullarından olan Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamlamıştır. Ankara Atatürk Lisesi’nden başarıyla mezun olan Dr. Uğurlu, 2001 yılında üniversite sınavında üstün başarı göstermiş, Gazi Tıp Fakültesine girmeye hak kazanmıştır. Gazi Üniversitesi’nde Tıp eğitimini bitirip 2007 yılında TUS sınavına girmiştir.

 

TUS sınavında Türkiye derecesi yapan Uğurlu, Türkiye’nin ilk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniği olan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimi almaya hak kazanmıştır. Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, asistanlığı sırasında 1500’den fazla ameliyatta asistanlık ve operatörlük yapmıştır. Plastik cerrahi alanında bulunan, çene yüz cerrahisi olan maksillofasyal cerrahi, yüz rekonstrüksiyonları ve estetiği, baş-boyun tümörleri ve vücut şekillendirme alanı Uğurlu’nun asistanlık ve operatörlük yaptığı alanlardır.

 

Dr. Alper Mete Uğurlu, El Cerrahi bölümünde 2 yıl çalışmıştır. Ayrıca, aynı klinikte çalışan Uğurlu, el yararlanmaları, uzuv kopmaları, sinir felçlerinde ve Brakial Pleksus yaralanmalarında meydana gelen sinir ve kas transferleri ile ilgili birçok ameliyata katılmış, kendini bu alanlarda geliştirmiştir. Ayrıca, 2012 yılında ‘’The effects of limited adventitiectomy on vascular anastomosis; an experimental study’’ adlı tez çalışması yapmıştır. Bu tez çalışması ile uzmanlık diplomasını almaya hak kazanmıştır. Yaptığı başarılı tez çalışması, ‘’ J Plast Surg Hand Surg ‘’de yayınlanmıştır.

 

Dr. Uğurlu, Zürich Üniversitesin ’de Türk bilim insanı ve nörocerrah olan Prof. Dr. Gazi Yaşargil’in kurucusu olduğu Mikrocerrahi kurslarına katılmıştır. Temel Mikrocerrahi eğitimi alan Uğurlu, 2009 yılında Mikrocerrahinin en önemli konuları arasında yer alan mikro damar anastomozları alanında çalışmıştır. Mikro damar anastomozlarının tedavisini kolaylaştırmak için yeni bir cerrahi alet geliştiren bir ekipte yer almıştır.

 

Minimally invasive approaches in severe pansfacial fractures adlı makalede, yüz kırıkları hakkında yaptığı çalışmaları yayınlamıştır. Bunun yanında, burun ameliyatları için de çalışmalar yapmıştır. Başarılı çalışmalarından biri ise, burun ameliyatlarında kolay bir şekilde temporal fasya ve kulak kıkırdağı almak için yeni bir yöntem geliştirmesidir. Geliştirdiği bu çalışma, Endoscopy- Asisted Single-Incision Technique to Harvest the Conchal Cartilage and Temporal Fascia Simultaneously by Using Phaco Slit Knife adıyla Journal of Craniofac Surgery dergisinde yayınlamıştır. Dr. Uğurlu, bunun gibi başarılı çalışmalarının yanında sıkça kilo alıp verme, hamilelik, yapılan doğumlar sonrası oluşan sarkmalar için uygulanan postbariatrik cerrahi konusunda başarılı çalışmalarda bulunmuştur.

 

İstanbul’da çeşitli hastanelerde görev yapmış olan Uğurlu, şu an Esteaura & Uğurlu Plastik Cerrahi Kliniği adı altında hastalarına hizmet vermektedir.

FİRMA HABERLERİ

HARİTADAKİ YERİ

Lokasyon Bilgileri Girilmedi

KULLANICI YORUMLARI

  • Blog Tema